ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התנחבלות יצהר תחת מתקפה 
 
 מחבלים זה רק ערבים. אלדד (צילום: אתר הכנסת)   
 
עידו קינן

ח"כ אריה אלדד דורש מהיועמ"ש לחקור את אתר "עניין מרכזי" בחשד להסתה בעקבות שימוש במילה "מתנחבלים"; העורך, רמי יצהר: ציטטתי חבר כנסת שהשתמש בביטוי, אם זה מפריע למישהו – אמנע מכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ אריה אלדד ביקש אתמול (שני) מהיועץ המשפטי לממשלה החדש, עו"ד מני מזוז, לפתוח בחקירה נגד אתר החדשות "עניין מרכזי" של רמי יצהר בחשד להסתה. זאת, מכיוון שיצהר משתמש באתרו במילים "מתנחבלים" ו"התנחבלויות".
 
 
אלדד (האיחוד הלאומי) מביא במכתבו ליועץ המשפטי דוגמה לשימוש במילים הללו. לטענתו, כתבה שפורסמה בעניין מרכזי ב-28/1 קיבלה את הכותרת "מועצת יש"ע דוחה הצעת שרון לפינוי 7 התנחבלויות", ובגוף הכתבה נכתב כי "יש כוונה לפנות את ההתנחבלויות הזעירות והמבודדות הקרואות: בית חגי, עתניאל, מעון וסוסיא".

"בחוק העונשים (תשל"ז 1977) מוגדר 'ארגון מחבלים' כ'ארגון שמטרותיו או פעולותיו מכוונות למיגור המדינה או לפגיעה בביטחונה תושביה או ביהודים במדינות אחרות'", מפרט אלדד במכתבו. "כינוי גנאי זה לתושבי יש"ע היהודים שגרים באזורים אלה בשליחות ממשלות ישראל ואינן עונים על הקריטריונים של 'ארגון מחבלים' כמוגדר בחוק, מטילה רפש על אוכלוסייה שלמה ויש בה אף משום הסתה חמורה כנגד המתיישבים". לכן, כותב אלדד, "אבקש כי תפתח נגד בעלי אתר זה בחקירה בעוון הסתה כנגד ציבור התושבים ביש"ע".

יצהר לא מסתיר מקוראיו את דעותיו השליליות על הימין ופועלו. בנובמבר אשתקד הגיעו הדברים לכדי ריב מתוקשר עם אתר רוטר.נט, המזוהה עם הימין. יצהר הביע את דעתו על שקריו של מפקד חיל האוויר בקשר להפצצות בנוסייראת, מה שהוביל להשמצתו של יצהר על ידי משתתף בפורום סקופים ברוטר, שכינה אותו "השקרן הכפייתי וחולה הנפש". יצהר דרש וקיבל התנצלות פומבית בפורום.

זה לא היה החיכוך היחיד שלו עם רוטר. בעבר פרסם יצהר ב"עניין מרכזי" מספר מאמרים שעסקו ב""אתר קיקיוני של הימין הקיצוני", ואף הזהירו כי הוא נמצא תחת מעקב צמוד של השב"כ. שמו של רוטר.נט לא צוין במפורש, אולם ההקשר, ימי פרשת יואב יצחק-רוטר, הספיק כדי להבהיר במי מדובר.

בתגובה למכתבו של ח"כ אלדד, אמר רמי יצהר לחיים ברשת: "כאשר היה שימוש במילים האלה, זה היה ציטוט של חבר כנסת אחר. אם זה מפריע למישהו, לא נעשה גם את זה".

אלדד לא השיב לפנייתנו בנוגע למכתבו עד מועד פרסום הכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by