ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פצצת אטום או מוזיקה? 
 
 
רויטרס

האקר בריטי קיבל 200 שעות שירות קהילתי לאחר שפרץ למעבדת מחקר בנשק גרעיני; למה הוא עשה את זה? כדי לשמור קבצי מוזיקה וסרטים על השרתים בעלי הקיבולת הענקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעשה בחנון בריטי, ג'וזף מקאלרוי שמו, שפרץ לשרתים של מעבדת פיסיקה של ממשלת ארצות הברית ושמר עליהם קבצי מוזיקה וסרטים שהוריד ברשת.

מקאלרוי, בן 18, סיפר בבית המשפט בלונדון כי הוא פרץ ל-17 רשתות מחשבים ב-Fermi National Accelerator Laboratory שליד שיקגו במשך תקופה של שבועיים במהלך יוני 2002, וזאת כדי לאחסן ולהחליף מאות ג'יגהבייטים של קבצים עם חבריו. המעבדה עוסקת במחקר על חלקיקים תת-אטומים וכן במחקר על נשק גרעיני.
 
 
מקאלרוי, סטודנט באוניברסיטת Exeter שבדרום אנגליה, אותר לאחר שיתוף פעולה בין מחלקת האנרגיה האמריקאית ויחידת המחשבים של הסקוטלנד יארד. כשנתפס, אמר כי לא ידע שהשרתים שאליהם פרץ שייכים למעבדת מחקר במימון המדינה. באוקטובר 2003 הוא הודה באשמות נגדו.

מחלקת האנרגיה של ארצות הברית דרשה 21,000 פאונד (זו הדרך הבריטית לומר 38,000 דולר) כדמי פיצויים על כך שנאלצו להשבית חלק מהמערכות שלהם לשלושה ימים. השופט, אנדרו גוימר, דחה את בקשת הפיצויים שלהם, בטיעון שהפריצה לא נעשתה בחלקים המסווגים של המידע שברשותם, אך גזר אתמול (שני) על מקאלרוי 200 שעות עבודת שירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by