ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 11-5 

חדשות הייטק 11-5

 
 
יוני שדמי

ווירוס ואהבה, נטסקייפ ושאלת היהודים, והשוטר אזולאי שמביא אותה באתר אתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוס גדול, המחשבים האלה. יפני ומחשב
 שוס גדול, המחשבים האלה. יפני ומחשב   
בערב התרמה ווירטואלי שערך ארגון הצלב האדום באינטרנט נאספו יותר מ340 אלף דולר, הסכום הגבוה ביותר שגוייס אי פעם דרך הרשת בערב בודד. "לפני כשנתיים כינסנו 300 תורמים באולם כנסים של בית מלון וגייסנו 100 אלף דולרים", מספר ג`ון פיין, האחראי על מחוז סיאטל בצלב האדום, "בשנה שעברה, דרך האינטרנט, גייסנו כבר 118 אלף דולר, וזאת ללא העלויות הכספיות של האוכל ואולם האירועים בבית המלון".

המימשל האמריקני השיק אתר חדש שיאפשר לצרכנים אמריקנים למסור מידע על הונאות באינטרנט, וזאת לאחר שכ18 אלף תלונות בנושא הוגשו בשנה שעברה בארה"ב, החל מתלונות על מכירות פומביות וכלה בתלונות על הונאות פירמידה.

בפעם הראשונה בהיסטוריה עברו מכירות המחשבים ביפן את מכירות מכשירי הטלוויזיה - לאחר עלייה של 32 אחוז במכירות נמכרו בשנה שעברה שיא של 9.9 מיליון יחידות מחשב. בתקופה המקבילה נמכרו ביפן 9.8 מיליון מכשירי טלוויזיה. להערכת התאחדות תעשיית האלקטרוניקה היפנית, הגורם העיקרי לעלייה במכירות המחשבים הוא השימוש בגובר באינטרנט.
 
 
חברת תקשורת המחשבים 3COM הודיעה השבוע כי תקדים בחודשיים את פיצול מניות חברת הבת פאלם פיילוט. מאז ההנפקה במארס נותרו בבעלות 3COM חמש מאות שלושים ושתיים מיליון מניות פאלם. אותן מניות יומרו במניות 3COM ב27 ליולי, חודשיים לפני המועד המתוכנן.
 
אחת משלנו. נטסקייפ בעברית
 אחת משלנו. נטסקייפ בעברית   
ושוב היכה ווירוס פשוט להחריד בתוכנת אאוטלוק, ושוב מיליארדי דולרים בשעות אדם התבזבזו, ושוב הררי מידע נמחקו. רק שהפעם זה היה בקנה מידה גדול במיוחד. ILOVEYOU, ווירוס שקוד המקור שלו נכנס בלי בעיות לפחות מ4 דפי וורד ממוצעים, הפיל חללים בכל העולם, החל מהפרלמנט הבריטי, דרך שירותי הביון האמריקאים ועד לשורת חברות היי-טק ישראליות (הנזק למשק הישראלי נאמד ב50 מיליון שקל). רק ביפן, תודות לעיתויו הממוזל של חג קסום במיוחד, כמעט ולא נפגעו.

באופן טבעי, הווירוס עורר עשרות מוטציות, כשהמקורית מביניהן מתחזה לתיקון לווירוס המקורי שכאילו מגיע מצוות התמיכה של סימנטק, מחברות האנטי-וירוסים המובילות בעולם. המצוד אחר האחראי לקלקלה נמשך ומתפרס בין הפיליפינים, אוסטרליה וטנזניה, והמשטרה הפיליפינית ההיסטרית כבר עצרה (ושיחררה) מורה ללשון ונער צעיר שבקושי יודע אנגלית. באותו זמן, סטודנט פיליפיני מהורהר אומר כי ייתכן והוא "שיחרר בטעות" את הווירוס. שמייח.

ולחדשות טובות במיוחד - החבר`ה הטובים בIBM שיחררו להורדה גירסה עברית של דפדפן נטסקייפ מגירסה 4.61, שתומכת בעברית מלאה, כולל עברית לוגית. כידוע לכל גולש נטסקייפ, עד כה רק אינטרנט אקספלורר תמך בכל סוגי העברית שיש ברשת, ומשתמשי נטסקייפ נאלצו להתקין פונטים מסובכים ומכוערים ולוותר לגמרי על אתרים מסויימים.
 
מפעל טקסטיל או כור גרעיני? מבנה מסיבי ומגודר ליד דימונה
 מפעל טקסטיל או כור גרעיני? מבנה מסיבי ומגודר ליד דימונה   
תערוכת E3, תערוכת משחקי המחשב והבידור האלקטרוני הגדולה בעולם, נפתחה השבוע בלוס אנג`לס. כמה מהמוצרים המאוד מצופים שאמורים להיחשף לראשונה בתערוכה: האיקס-בוקס, קופסת המשחק המסתורית של מיקרוסופט, משחק ההרפתקאות "אי הקופים 4", וגירסאות מוקדמות של פיפ"א 2001.

חברת אינטל תחשוף בשבוע הבא שני רכיבי חומרה חדשים המיועדים לשוק המסחר האלקטרוני, ואמורים להגדיל פי 150 את מהירות הביצוע של עסקאות ברשת. הרכיבים אמורים לסייע בעיבוד המידע הכרוך בביצוע עסקה ברשת, מה שאמור להגביר את מהירות ביצועה.

תוכנת מיפוי תלת-מימדי של חברה ישראלית, שמאפשרת לשוטט באופן תלת-מימדי בצילומי לווין ואוויר של איזורים רבים בארץ, כוללת מיפוי של מה שנראה ממש כמו הכור הגרעיני ליד דימונה. משרד הביטחון: "אנחנו לא עוסקים בזה".
 
פירצת אבטחה חדשה התגלתה בHotmail, שירות הדואר המיקרוסופטי למוד הפרצות. השירות, כנראה הגדול מסוגו בעלום, חשוף לתוכנת סוס טרויאני מיוחדת שמאפשרת לשולחה לקרוא, לשלוח ולמחוק הודעות מחשבונו של המשתמש. במיקרוסופט עובדים על תיקון הבעיה.
 
שוטרים וגנבים. קיילי מינוג, אוסטרלית גאה, וידיד קרוב
 שוטרים וגנבים. קיילי מינוג, אוסטרלית גאה, וידיד קרוב   
מחקר חדש קובע שהאינטרנט דווקא מגביר את הקשר עם חברים ומשפחה, וזאת בניגוד לתדמית שיצאה לה כמגבירת הניכור והקרע בין בני האנוש באשר הם, שגם ככה לא סבלו מיותר מדי סולידריות. עוד קובע המחקר: נשים מחפשות ברשת מידע בריאותי, דתי, משרות חדשות ומשחקים אונלייו, והגברים מבכרים אתרי חדשות, ספורט, כלכלה וקניות.

האתר האוסטרלי CrimeNet העלה לרשת מאגר מידע בתשלום הכולל את הרישום הפלילי האוסטרלי, בו רשומים פרטיהם האישיים של עבריינים, מידע על רכוש גנוב, נעדרים, מבוקשים ופשעים בלתי פתורים. שרת המשפטים האוסטרלית והתובע הכללי הביעו דאגה רבה מההשלכות הנובעות מקיומו של מאגר מידע פלילי בתשלום ברשת.
 
ותודה על הדגים, אחא. דאגלס אדאמס
 ותודה על הדגים, אחא. דאגלס אדאמס   
פרקליטת המדינה עדנה ארבל הכריזה השבוע, בהצהרה עקרונית ראשונה מסוגה, לפיה קריאת הדואר האלקטרוני של אדם כמוה כהאזנת סתר, וככזו היא דורשת את אישורו של סגן נשיא או של נשיא בית משפט מחוזי. הצהרת הפרקליטה הגיעה בעקבות דיון בבית המשפט שעסק במסירת תוכן תכתובת הדואר האלקטרוני של מנויים בחברת נטוויז`ן.

מנהל הארגון הסעודי הממשלתי המפקח על תנועת אזרחי סעודיה ברשת האינטרנט, אמר כי הוא מאמין כי ארגונו מצליח לחסום את כל אתרי הפורנו המרכזיים, וזאת למרות שלרשת עולה אתר פורנו חדש מדי שעה, לדבריו.

הסופר הבריטי המצחיק עד מאוד דאגלס אדאמס, שהתפרסם בזכות ספרי "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", עובד בימים אלו על פרוייקט חדש: גרסת אונליין של המדריך, שהפעם מסתפקת בכדור הארץ ולא ביקום כולו. האתר, H2g2 שמו בישראל, אמור ליצור "מאגר נתונים קיברנטי" על החיים הארציים, שיחובר בהשראת פורד פרפקט, גיבורו הציני של המדריך לגלקסיה (שמקורו בגלקסיה קטנה ליד ביטלג`וז, ולא בגילדפורד כפי שנהוג היה לחשוב).
 
קבוצה של 20 אתרי בריאות פופולאריים הודיעו כי השלימו את כתיבתו של קוד אתי שיסייע לגולשים למצוא ברשת מידע אמין בנושאי בריאות. בין העקרונות שנקבעו בקוד האתי: לספק מידע אמין ומעודכן, לחשוף קשרים עסקיים המשפיעים על התוכן והשירות באתר, שמירה על פרטיות המידע שהמשתמשים מספקים, והחלת אמצעי בטיחות לשמירה על כל מידע רפואי אישי.

טקס ה"ווב-אוורדס", הוובי`ז, שנורא רוצה להיות האוסקר של האינטרנט, יחגג השבוע זו השנה הרביעית ברציפות. צוות השופטים, שבוחר אתרים נבחרים בקטגוריות החינוך, המשחקים, הספורט, האופנה, הסרטים ועוד, מונה 240 איש, ביניהם מפיקי טלוויזיה, אנשי טכנולוגיה ואמנים.
 
משטרת ישראל עלתה השבוע לאינטרנט באיחור מה, אבל עם אתר שנראה שווה בהחלט. מעבר למצגות הפלאש הקטנטנות ומרסקות האקספלורר, האתר לוקח עוד צעד קטן קדימה את יוזמת "הממשל הזמין", ומאפשר להגיש אונליין תלונה על שוטר, לקבל נתוני פשיעה בחתכים שונים, לקבל רישיונות להפגנות, למסור מידע פלילי, לקבל פיצוי על רכוש שהמשטרה גרמה לו נזק, ולבצע שאר פעילויות ביורוקרטיות אופלייניות באופיין. יופי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by