ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
1:0 לתולעת 
 
 אילו עשה בהם שפטים ולא הפיל לנו את המחשב, דיינו   
 
רויטרס

תולעת האינטרנט MyDOom מספקת את הסחורה: אתמול הצליחה התולעת לרסק את שרתי חברת SCO בעזרת מתקפת מניעת שירות. מיקרוסופט הבאה בתור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת האינטרנט MyDoom השיגה אמש (ראשון) את מה שביקשו יוצריה לעשות, וגרמה להפלתו של אתר הבית של חברת התוכנה האמריקאית SCO (זו שהחליטה להרגיז את עולם הקוד הפתוח) בעזרת הצפת מידע בקנה מידה גדול במיוחד.

בהצהרה ששיחררה החברה ביום ראשון בבוקר, אישרה החברה כי התולעת הצליחה להפיל את אתר הבית שלה ולגרום לו להפסיק לתפקד. "תנועת האינטרנט החלה לצבור מומנטום בערב יום שבת ועד השעה חצות האתר פשוט הוצף בבקשות מידע, הרבה מעבר ליכולתו לתפקד".
 
 
"אנחנו מצפים שההתקפה תימשך במהלך השבועות הקרובים, אך יש לנו מספר תוכניות חלופיות כיצד להתמודד עם הבעיה ונתחיל לעבוד על זה כבר ביום שני בבוקר", מסר ג'ף קרלון, מנהל מערכות המידע של SCO.

מהירות וחומרת הפגיעה הצליחו להפתיע אפילו מומחי אבטחה. "זה היה מוצלח בצורה מרהיבה", אמר מיקו היפונן, מנהל מחקר בחברת האנטי-וירוס הפינית F-Secure.

כפי שצפוי היה, אתר SCO היה הקורבן היחידי שנצפה אמש. לא היו כל דיווחים על הפלות אתרים אחרים או על האטה בכל מקום אחר ברשת כתוצאה מהתולעת.

אבל SCO לא לבד. ואריאנט חדש של MyDoom שזכה לכינוי המקורי MyDoom.B מתעתד לתקוף את אתר הבית של חברת מיקרוסופט, מתקפה זו אמורה להפתח ביום שלישי הקרוב. אולם ואריאנט זה לא הצליח לזכות לתפוצה מסחררת כמו הוירוס המקורי, אשר הצליח להדביק מאות אלפי מחשבים, אולי אפילו מיליון, ברחבי העולם.

גם מיקרוסופט וגם SCO הציעו פרס ע"ס רבע מיליון דולר לכל מי שיביא מידע שיביא לתפיסתו ולהרשעתו של יוצר הוירוס, שחלק ממומחי האבטחה מאמינים שמקורו מרוסיה.

וכזכור, במידה ונדבקתם זה לא סוף העולם. חברות האנטי וירוס השונות הוציאו כלי תוכנה חינמיים על מנת למחוק את התולעת הזו ממחשב שנדבקו. כאן תוכלו להוריד את התוכנה של חברת סופוס, את התוכנה של חברת F-Secure ואת זו של סימנטק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by