ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל: עבדנו עליכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

לפני שלושה חודשים נפוצו שמועות כי גוגל מתכננת לצאת בקרוב להנפקה; היום אומר מנכ"ל החברה כי זה לא הזמן המתאים לצאת לציבור; והבנקים? יישארו עם המכנסיים למטה. לפחות עד האביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל, ענקית החיפוש החולשת על רוב תעבורת החיפוש באינטרנט, היא חברה פרטית שמנהלת את ענייניה הרחק מהעין הציבורית כבר למעלה מחמש שנים. לפני שלושה חודשים הסתובבו שמועות בתעשייה לפיהן החברה תצא להנפקה בבורסה בקרוב.

התכנון היה, כפי שנחשף בתקשורת, לא סתם לצאת להנפקה, אלא להעמיד את המניות למכירה פומבית באינטרנט. כעת, לפי כתבה של Times of London, נראה כי גוגל לא תנפיק מניות לציבור בסופו של דבר. לפי הכתבה, אריק שמידט, מנכ"ל גוגל, אמר בסדרת פגישות פרטיות שכרגע זה אינו הזמן המתאים לצאת להנפקה.
 
 
ההכרזה הזו תפסה כמה בנקאים בכירים בארצות הברית לא מוכנים. גוגל ניהלה משא ומתן עם כמה בנקים כדי שיבצעו בשבילם את ההנפקה, כעת גילו בנקאים – שעם חלקם ניהלה ענקית החיפוש משא ומתן מתקדם – כי ההנפקה לא תתקיים בזמן הקרוב.

דוברת גוגל סירבה להגיב על התבטאותו של שמידט, אך אמרה כי החברה לא הוציאה אף הודעה לתקשורת בקשר לתוכניות המימון העתידיות שלה.

למרות הפרסומים, מקורות בחברה אמרו ל-Dow Jones כי גוגל עדיין מתכננת לצאת להנפקה, אולם בחברה מתנהל כעת דיון על הדרך שבה יימכרו המניות לציבור, וכיצד תשלב החברה את המכירה הפומבית של מניות באינטרנט עם הנפקה רגילה דרך הבורסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by