ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי עוד יש תקווה לדו-קיום 
 
 
מערכת חיים ברשת

מסביב יהום הסער, אבל זה לא מה שיעצור את NGT, חממה טכנולוגית בבעלות משותפת יהודית-ערבית, שהחלה בשבוע שעבר בגיוס כספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אינתיפאדה, פיגועים, סיכולים ממוקדים ועוד כל מיני כינויים שונים ומשונים למרחץ דמים עוטפים את ארצנו בשנים האחרונות, ובל נשכח שגם הכלכלה בכלל לא משהו. אבל למרות כל זה, יש מי שעדיין מאמין בדו-קיום, ועוד על בסיס של שותפות עסקית.
 
 
עיתון הג'רוזלם פוסט דיווח בשבוע שעבר על כך שחממת הטכנולוגיה New Generation Technology (או בקיצור NGT) שבבעלות יהודית-ערבית משותפת, החלה ביום ראשון שעבר בסבב ראשוני של גיוס כספים, שבו היא מקווה להשיג שני מיליון דולרים.

תוכניתה של NGT כוללת שני סבבי גיוסים. בראשון היא מעוניינת לגייס שני מיליון דולרים על מנת לתמוך בשלב הפיתוח הראשוני של המיזמים אותם היא מטפחת ועל מנת להשלים את המבנה הארגוני שלה עצמה. בסבב השני שיחל בסוף 2004, מתכננת הקרן לגייס עוד עשרה מיליון דולרים על מנת לתמוך בפרוייקטים שהצליחו לשרוד בשנתיים הראשונות.

עיקר עיסוקה של הקרן הוא בחברות ביוטכנולוגיה ורפואה והיא תומכת עתה בארבעה מיזמים עיקריים בתחומים אלו. בראיון לג'רוזלם פוסט מסר ד"ר שרון דביר כי "החברות בהן בחרה הקרן להשקיע נבחרו מבין 200 שפנו, אשר למעלה ממחציתן היו בבעלות ערבית". "כל סטארט-אפ ערבי בישראל עובר דרכנו ולחממה יש גם כמה משקיעים ערבים-ישראלים".

לדברי הד"ר דביר, ההשקעה בקרנות הון-סיכון אינה נפוצה מדי בקרב קהילת העסקים הערבית-ישראלית, אולם קהילה זו בוטחת ב-NGT.

החממה הטכנולוגית של NGT הוקמה בשנת 2002 כחלק מתוכנית החממות הממשלתית שמעודדת ותומכת ביזמות בתחומי הטכנולוגיה והביו-טכנולוגיה. מתקני החממה ממוקמים באיזור התעשיית של נצרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by