ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ציר הרשע 
 
 
מערכת חיים ברשת

הקשר המפוקפק בין מיקרוסופט למשטרת המחשבות הסינית הביא לעלייה חדה במספר הנעצרים על התנגדות למשטר באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז החלו חברות מערביות לספק לרשויות הסיניות טכנולוגיה מתקדמת לריגול, צנזורה ומעקב, חלה עלייה חדה במספר העצירים שנתפסו לאחר שגלשו לאתרים של מתנגדי משטר, או הביעו דעה מנוגדת לו באינטרנט.

דו"ח של אמנסטי העוסק בפיקוח על חופש המידע באינטרנט בסין פורסם אתמול (שלישי), והביא את הנתונים המדויקים שמאחורי התופעה. לפי רישומי הארגון, עד ינואר 2004 נעצרו 54 אנשים לאחר שהפגינו התנגדות מסויימת למשטר דרך האינטרנט – זו עלייה של 60% ביחס לנובמבר 2002. כמו כן, נעצר מספר לא ידוע של אנשים לאחר שהפיצו באינטרנט מידע על התפשטות הסארס.
 
 
בשנה האחרונה גדלו סמכויות המעקב של ספקיות אינטרנט ובתי קפה-אינטרנט במדינה, במקביל לעלייה חדה בתופעות של התנגדות מקוונת למשטר. אמנסטי מפנה אצבע מאשימה כלפי החברות המערביות שמוכרות לסין טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת למשטרה במדינה לפקח ולצנזר את התעבורה באינטרנט. הארגון דורש מהחברות, בהן מיקרוסופט, סיסקו וסאן לשקול סוגיות של זכויות אדם בבואם להמשיך בעסקאות הסחר.

מאמנסטי נמסר כי "אנחנו מפצירים בכל החברות שסיפקו טכנולוגיה כזו להשתמש בקשריהם ובהשפעתם על הרשויות בסין כדי להפסיק את הטלת המגבלות על החופש הביטוי והמידע באינטרנט במדינה". כמו כן הצהיר הארגון על כך ש"אנחנו מחשיבים את כל העצורים לאסירי מצפון, וחוזרים על קריאתנו כלפי הממשלה הסינית לשחררם".

אחת העצורות, ליו דיף, הוחזקה במעצר למשך שנה לאחר שהציבה בפורום הודעה שביקרה את פעולות הממשל. ההודעה קראה לשחרר פעיל נוסף שנעצר בעקבות מחאה באינטרנט – הואנג קי. ליו דיף שוחררה בנובמבר 2003 לאחר מחאה ציבורית גדולה. בין היתר, חתמו מתוך שטח סין כ-3,000 איש על העצומה מקוונת לשחרורה. מהחותמים על העצומה נעצרו לפחות חמישה בני אדם, מתוכם ארבעה עדיין במעצר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by