ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל והמשקל שלך 

צה"ל והמשקל שלך

 
 
אילת ברעם וקרינה שטו

האם כל החיילות משמינות בצבא? מה משמין יותר, האוכל הצה"לי או הממתקים בשק"ם? ומה עושים כדי לא להתנפח כתופעת לוואי לשירות הצבאי? קרינה שטוטלנד ואילת ברעם, מחברות המדריך המחתרתי למתגייסת "החיים בירוק" (הוצאת "כתר") מבארות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איורים: נגה רויך (נענע)
 איורים: נגה רויך (נענע)   
אחת לכמה חודשים מתפרסמת בעמוד האחורי באחד העיתונים, לצד תמונה של בחורה האוחזת זר של חרציות, ידיעה על מחקר מדעי חדש שקובע: "בנות מעלות שמונה קילוגרמים בממוצע בעת שירותן הצבאי". שני, את שבוע לאחר מכן, בעמוד האחורי באותו עיתון, לצד תמונה השרועה בשדה של סחלבים, מתפרסמת ידיעה על מחקר מדעי חדש שקובע: "בנות לא משמינות בצבא". כשאת נשקלת ומתברר לך שהעלית ארבעה קילוגרמים מאז שהתגייסת, לפני שבועיים, לא פלא שאת ממש מבולבלת, והולכת לשאול את המקרר מה באמת נכון.

קרין, מלש"בית תמימה שהאמינה לכל מה שכתוב בעמודים האחוריים בעיתונים, פגשה לתומה מכנסיים יפהפיים, מידה 36, חודש לפני שהתגייסה לצה"ל. הם החליפו מבטים, וקרין חשה שחיפושיה אחר היופי והשלמות תמו במחיר מציאה של מאה ועשרים ש"ח.
 
 
לפתע הכו בה הידיעות האפוקליפטיות מעיתון הבוקר. "עוד חודש וחצי הם כבר לא יעלו לי על הרגל", התייפחה בייאוש, "אני לא רוצה שהם יראו אותי ככה", ובסערת רגשות קנתה שמלת היריון.
לסיפור של קרין יש סוף אמביוולנטי. אמנם היא לא העלתה קילוגרם אחד בצבא, ומידה 36 עדיין לא מפריעה למהלך הנשימה הסדיר שלה, אבל את המכנסיים ההם, האהבה הבלתי ממושמשת, לובשת איזו שמיניסטית שמגבירה חמש יחידות מחול.

יעזור לך מאוד אם תאמיני שההחלטה להשמין או לא תלויה בך. האמת, לצערנו, אחרת. חדר האוכל הצבאי מאמין ששמן הוא תרופת הפלא לכל חולי, כולל הטעם של האוכל.

גם השק"ם לא מתיימר להיות קבוצת התמיכה שלך ב"שומרי משקל". אמנם האוכל שהשקם מציע לא ספוג שמן, אבל גבינה צהובה ושוקולד כבר יעשו את העבודה. אם יש לך כוונות לגבי אחראי הסטייקייה בבסיס, עדיף שהן יישארו בגדר כוונות רומנטיות בלבד.

קשה לנו להאמין שאם יחשוק בך, ירשה לך לאכול מהשווארמה שהוא מוכר. הוא יודע לאן נעלמו כל החתולים בבסיס, והוא יודע גם שחתול בפיתה לא מרזה, למרות שלשאר החיילות הוא נשבע אחרת.
 
השיחה על שומנים היא עניין חברתי בצבא. אנחנו מציעות לך להתערב בה ולומר "וואו, איך השמנתי" רק אם את רזה. הבנים יגידו לך, "מה פתאום? את שמנה בראש", ופתאום יבחינו שיש לך גוף כמו של קייט מוס. מצד עלולה להביך את עצמך אם באמת השמנת והבנים יגידו באמפתיה, "אני לא אוהב בטן שטוחה, עגול זה נשי", או גרוע מכול, "תתעמלי קצת, זה יעזור".

אחת הסיבות שאת תלויה כל-כך בדעתם של אחרים בנוגע לממדי הגוף הגואים שלך היא המראות בצה"ל. המראות באזרחות עשויות מזכוכית, וכשאת מסתכלת על עצמך את מצליחה להבחין בקווי דמיון משותפים לך ולזאת שבמראה. היא קצת שמנה יותר, אבל את לא קטנונית.

המראות בצבא, לעומת זאת, הן מפלסטיק זול ולא שביר, מה שמעורר שתי בעיות: א. כשאת מסתכלת במראה מפלסטיק את לא מזהה את עצמך, וזה, לדעתנו, חיסרון כשמדובר במראה. הפלסטיק נשרט אחרי יומיים של שימוש ובבואתך מרוחה על פני כל המראה באופן שמזכיר את המראות המעוותות בקרקס. זה נחמד מאוד שלא רואים חצ`קונים, אבל מה, לעזאזל, עושה האוזן במקום שבבית היה לך אף?

ב. זה קצת מעליב להיראות כמו ציור של פיקסו, ובייחוד כשאף אחד לא רוצה לשלם עלייך אפילו מיליון. אנחנו לא נתפלא אם תרצי להטיח את המראה במד"סניקית הקרובה ולשבור את שתיהן. זו בעיה, כי פלסטיק לא נשבר בקלות. הזעם נשאר בפנים, את הולכת לכעוס על אגוזי.

בכלל, כשאת בצבא מתברר לך שהרבה אנשים מכעיסים אותך, ושהעבודה מכעיסה אותך עוד יותר. כדי לפצות את עצמך על המסכנות שאת שרויה בה את אוכלת עוד בורקס גבינה. "אני עוד אראה לכולם", את משכנעת את עצמך, ומתכוונת כנראה שתראי להם את הסנטר הכפול שיצמח לך.

ביום הראשון של הגיוס, אחרי שקיבלה את המדים בשרשרת החיול בבקו"ם, שאלה מיטל המודאגת את המ"כית שלה: "כשאני אשמין, לבוא להחליף כאן את המדים?"

"לא", אמרה לה המ"כית, "כשאת משמינה תעשי דיאטה".

את לא צריכה לחטוף עלבונות ממ"כיות. כבר ביום הראשון, בבקו"ם, הצרי את חגורת המכנסיים ככל שתוכלי. הישבעי לעצמך לא להרחיב אותה עד השחרור, משום סיבה שהיא. אם את מסתובבת במדי ב` עצומי ממדים כל השבוע, מדדי את מכנסי הא` שלך אחת לכמה ימים, רק כדי שלא יתברר לך ביום שישי שהחגורה עדיין מתאימה לך, אבל רק בתור צמיד לרגל.

לקניית הספר `החיים בירוק` לחצו כאן

חזרה לנענע עצמאות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by