ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
אפליקציות 
מצעד האפליקציות: סוף להטרדות בטלפון 
 
אפליקציות |
 

מסך נעילה שלומד להכיר אתכם, אפליקציית דירוג לנשים בלבד, תרגום בעזרת חכמת ההמונים ועוד אפליקציות שעשו לנו את השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לאנדרואיד: סוף להטרדות הטלפוניות

 

ייתכן שחברת Privacy Starפיתחה כלי אפקטיבי למלחמה בשיחות מטרידות בטלפון, מגורמים מסחריים ופרטיים כאחד. האפליקציה שלה מאפשרת חסימה אוטומטית ודיווח לרשויות על סוגים שונים של הטרדות טלפוניות - בין שהן מגיעות מגופי טלמרקטינג, נוכלים העוסקים בהונאות בטלפון, או אפילו אדם שמטריד אתכם באופן אישי.

 

האפליקציה "מתלבשת" על חייגן הטלפון, ועולה רק ברגע שמגיעה שיחה נכנסת ממספר שאינו מופיע ברשימת אנשי הקשר שלכם. היא משווה את המספר מול מאגר הנתונים שלה, ומודיעה לכם אם מדובר במספר שכבר דווח בעבר כמטריד ידוע. מספרים שאינם מופיעים במאגר יופיעו על רקע ירוק. מספרים חשודים יופיעו על רקע צהוב. מספרים שידועים בוודאות כטלמרקטינג, גובי חובות וכדומה, יופיעו על רקע אדום. ולבסוף, מספרים שידועים כנוכלים או כמקורות להונאה, ייחסמו אוטומטית, וכל שתקבלו היא הודעה המציינת ששיחת הונאה נחסמה.

 

בסיום כל שיחת טלפון תוכלו כמובן לדווח על המספר (אם מדובר למשל בטלמרקטינג או בנוכלים שאינם מופיעים עדיין במאגר הנתונים), וכך לשפר את ההגנה עבורכם ועבור שאר המשתמשים. אמנם ישנם עדיין חסרונות מסוימים, למשל בעית המספרים החסויים, חסימת מיסרונים מטרידים, והעובדה שהאפשרות לדווח לרשויות החוק רלבנטית כרגע רק עבור ארה"ב, אך היוזמה ברוכה והביצוע לא רע בכלל - בתור התחלה.

 

חינם בחנות של גוגל.

 

לתרגם כל שפה באמצעות חכמת ההמונים

(אילוסטרציה)
 (אילוסטרציה) 
 צילום: shutterstock 
 

מלבד שימוש בדומיין הנחשק, האתר translate.com אינו שונה בהרבה מאתרי תרגום אחרים ברשת. יש בו שדה אחד להכנסת טקסט, שדה שני שבו תקבלו את הטקסט המתורגם, וזהו בערך. פשוט. הטוויסט הייחודי שלו, אם אפשר לקרוא לזה ככה, הוא פורום תרגום שבו אפשר לשאול את הקהילה ולהציע בעצמכם תרגומים שונים.

 

אבל האפליקציה החדשה שלהם, שנקראת פשוט Translate, עשויה להיות אחת מהאפליקציות הטובות ביותר לתרגום שזמינות כיום - וכנראה גם בגלל הפשטות שלה. אתם יכולים להקליד כל משפט ולקבל תרגום לשפה אחרת בכתב או מוקרא באופן אוטומטי (כדי להשמיע לנותן שירות מקומי במדינה זרה, למשל). בנוסף, במקום להקליד את הטקסט לתרגום תוכלו גם להקליט את המשפט המדובר, או לצלם טקסט ולתת לאפליקציה לנסות לפענח ולתרגם אותו (עובד רק בחלק מהשפות).

 

הבונוס: אם לא תבואו על סיפוקכם ממה שהאפליקציה מציעה באופן אוטומטי, תוכלו להעלות את הטקסט (או התמונה, או ההקלטה) לרשת ולנסות לקבל הצעות תרגום מפורום המשתמשים של השירות, ישירות לאפליקציה. רק זכרו: אלה אנשים כמוכם, אז כנסו גם אתם מדי מפעם ונסו לסייע בתרגום אקראי.

 

חינם בחנות של גוגל ובחנות של אפל.

 
 

אפליקציה סלולרית לאתר החרמון


 צילום: רעות מישור 
 

אתר החרמון השיק השבוע אפליקציה סלולרית לסמארטפונים. האפליקציה, המותאמת למכשירי אנדרואיד ואייפון, מאפשרת לגולשים להתעדכן בזמן אמת על תנאי הגלישה וכוללת מידע ושימושי עבור המבקרים. מידע זה כולל דיווחי מזג האוויר באתר, גובה השלג במפלס העליון והתחתון, צפייה בצילומי ווידאו בזמן אמת, מבצעים חדשים והנחות ועוד.

 

האפליקציה, שפותחה על ידי בריז אנימציה, מציעה גם יכולות ניווט מתקדמות וכך יכולים גולשי סקי וסנובורד ליצור קבוצות ולהשתמש בשירותי ניווט כדי לאתר את חברי הקבוצה ברחבי אתר הסקי, להציג מתקנים ושירותים בהתאם למיקום המשתמש ולאתר גולשי סקי במצבי חירום.  

 

להורדה חינם לאנדרואיד

להורדה חינם לאייפון

 

מסך נעילה שלומד להכיר אתכם

Cover
 Cover 
 צילום: העמוד הרשמי 
 

אפליקציה חדשה בשם Cover מבקשת להחליף את מסך הנעילה הפשוט של הסמארטפון שלכם במשהו הרבה יותר מתוחכם - אבל כזה שיעשה את השימוש המעשי שלכם במכשיר הרבה יותר פשוט. היא מציעה מסך נעילה שלומד את הרגלי השימוש שלכם באפליקציות שונות, ומציג לכם קיצורי דרך אליהן לפי הזמן והמקום בו אתם נמצאים. אבל Cover לא מתמצה במסך נעילה בלבד - הוא למעשה משמש כלי חדש לניהול האפליקציות שלכם, מעין לאנצ'ר לאנשים שלא אוהבים לאנצ'רים.

 

Cover מזהה מתי אתם נמצאים בבית, בעבודה, ברכב או במשרד, ולאורך הזמן לומד מהן האפליקציות החביבות עליכם בכל אחד מהמקומות הללו. הוא יציג לכן קיצורי דרך אליהן ישירות על גבי מסך הנעילה, כשתפתחו את הטלפון. לחיצה עליהם תוביל לאפליקציה, ולחיצה וגרירה שלהם תאפשר לכם רק להציץ בהם לרגע - וכך למשל לעבור מהר על כותרות מיילים אחרונים, ציוצים בטוויטר וסטטוסים בפייסבוק.

 

האפליקציה מתייחסת לא רק לזמן ולמקום בו אתם נמצאים אלא גם למצב המכשיר עצמו. כך למשל אם תחברו אזניות לשקע, היא תציע לכם אפליקציות בהתאם, ואם תסובבו אותו למצב מאוזן היא תציע את המצלמה. תוכלו גם לבקש ממנה להעביר את המכשיר אוטומטית למצב שקט, רטט, צלצול וכדומה לפי המיקום שלכם. ואם זה לא מספיק, היא גם מציע את אותם קיצורי דרך מהירים ומונחי-הקשר גם בהחלקת אצבע על צד המכשיר בזמן השימוש - כמו שאמרנו, לאנצ'ר לאנשים ששונאים לאנצ'רים.

הורידו את הבטא בחינם מהחנות של גוגל.

 

לנשים בלבד: אפליקציה לדירוג גברים

(אילוסטרציה)
 (אילוסטרציה) 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

הכירו את Lulu. לולו היא אפליקציה המיועדת עבור נשים ומשמשת לדירוג גברים. האפליקציה מושכת מידע מפייסבוק ומציגה לנשים את הגברים ברשימת החברים שלהם. נשים יכולות לדרג את הגברים בחייהן על פי שאלות אמריקאיות קצרות, לחלק להם ציונים ולהוסיף תגיות שמתארות ומסווגות אותם.

 

בנות גם יכולות לראות דירוגים ותיאורים שעשו אחרות, ואם הן לא מסכימות, לערער עליהם. האפליקציה מתיימרת לרתום את כוחה של "שיחת הבנות" הרכילותית למטרה שהיא לכאורה חיובית עבור נשים אך גם עבור גברים (שלמעשה עשויים לקבל פניות מנשים בעקבות החשיפה באפליקציה), ונדמה שהיא חלק ממגמה של אפליקציות sex-positive כמו DOWN הפופולרית (שהיא הגלגול החדש של Bang With Friends).

 

ומה גברים יכולים לעשות עם לולו? ובכן, הם יכולים לסדר את התמונות בפרופיל שלהם, להוסיף תיאורים ותגיות שיסייעו לבנות להחליט, ולעדכן את סטטוס מערכת היחסים שלהם. הם כמובן גם יכולים לבקש מלולו להסיר אותם לחלוטין מהמאגר. זה אמנם עשוי להרגיז שלולו בכלל מציגה פרופיל שלנו באופן אוטומטי מבלי שביקשנו, אבל היי - זה הרי המידע הציבורי שלנו בפייסבוק, אנחנו שמנו אותו שם מלכתחילה. מה שגברים לא יכולים לעשות, הוא לראות את הדירוג שקיבלו. בשביל זה הם יאלצו לשאול אישה שמשתמשת באפליקציה וחברה שלהם בפייסבוק.

 

האפליקציה הרשמית של באנדקאמפ כבר כאן

פלטפורמת ההפצה למוזיקאים Bandcamp השיקה סוף סוף אפליקציה למכשירים ניידים. האפליקציה מאפשרת להאזין לאוסף המוזיקה שרכשתם באתר, וכן לתכנית הרדיו השבועית שלהם, the Bandcamp Weekly. כרגע לא ניתן עוד לנבור במאגר הלהקות של באנדקאמפ מעבר למוזיקה באוסף הפרטי שלכם.

 

באנדקאמפ ידועה בעיקר כבית האינטרנטי ליוצרי מוזיקה עצמאיים. היא מאפשרת לכל אחד לפתוח בחינם מיני-עמוד-בית משלו, להעלות אליו שירים להאזנה מקוונת בחינם, וכן למכור אותם בכל מחיר שיחפוץ, או על בסיס שלם-כפי-רצונך. האתר גוזר קופון קבוע של 15%, הצונחים ל-10% ברגע שאמן הגיע לרף מכירות מסוים. הנגישות והקלות של הקמת חנות אינטרנטית כזו הפכו את באנדקאמפ למוקד משיכה עבור מוזיקאים עצמאיים ודלי-אמצעים, וכתוצאה מכך, גם לחובבי מוזיקת שוליים מכל הסוגים, שיכולים סוף סוף לתמוך בצורה ישירה באמנים החביבים עליהם, וכן לרכוש מהדורות דיגיטליות של אלבומים או רצועות בודדות במחירים הוגנים מאד.

 

בשלב זה, האפליקציה תציג רק את אוסף המוזיקה המשויך לחשבון המשתמש שלכם, כלומר את המוזיקה שרכשתם, ויוצרי האתר מסבירים זאת כדרך נוספת לעודד את הגולשים לשלם עבור מוזיקה, ולא רק להאזין לה בחינם. הווה אומר, היא מיועדת רק למי שיש לו חשבון באתר ושרכש דרכו תקליטים, וללא חשבון אין בה הרבה תועלת. מלבד השמעת אוסף המוזיקה שלכם, היא גם תוריד אוטומטית אלבומים שרכשתם במכירה מוקדמת, ברגע שהם ייעשו זמינים באתר.

 

חינם לאנדרואיד ולמכשירי iOS.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by