ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים רבע מיליון דולר? 
 
 שבו בשקט, תנו לתולעים לעבוד   
 
מערכת חיים ברשת

תולעת Mydoom שמתקיפה את תיבות הדואר שלנו בשבוע האחרון, בכלל רוצה להפיל את אתר חברת SCO – החברה מציעה פרס של רבע מיליון דולר על ראשו של יוצר הווירוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התוכנה SCO, הידועה יותר בתור זו ששמה לה למטרה למוטט את לינוקס, סובלת בימים אלו ממתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDOS) הקשורה ככל הנראה לתולעת Mydoom המשתוללת ברשת. מגזין Pcworld מדווח כי SCO הציעה פרס על ראשו של כותב הווירוס.

התולעת Mydoom (המופיעה גם כ-Norverg ו-Mimail.R) החלה את מסע הכיבוש האינטרנטי שלה ביום שני, ומאז היא נפוצה לכל עבר במהירות מרשימה (אפילו יותר מהירה מ-sobig.F משנה שעברה). על הכוונת של התולעת הנמרצת מופיע שם אחד בלבד: SCO.
 
 
קבוצת SCO כאמור, לאו דווקא מאושרת מהכבוד שנפל בחלקה. בהצהרה שמסרה ביום שלישי, אמרה החברה כי היא מציעה פרס על סך 250,000$ "בעבור מידע שיוביל למעצרו והרשעתו של האיש, או האנשים, שאחראי על יצירת הווירוס Mydoom".

החברה מסרה כי היא סובלת כבר מספר חודשים מהתקפות DDOS אלו ואחרות, אולם הפעם "מדובר בהתקפה שונה והרבה יותר מטרידה, כי היא פוגעת לא רק בחברה שלנו, אלא גם במערכות ובפרודוקטיביות של מספ רב של חברות וארגונים ברחבי העולם", אמר מנכ"ל החברה דארל מק'ברייד.

לדברי מק'ברייד, יש לו חשדות לגבי המניע למעשה, אך הוא לא שיתף את העולם במחשבותיו (טיפ: אולי זה קשור לזה שכל עולם הקוד הפתוח שונא אותך?). נציגי החברה מסרו כי הם עובדים עם רשויות החוק האמריקאיות, ביניהן השירות החשאי וה-FBI, על מנת לנסות ולברר מי יכול היה להיות מעורב בהתקפה עליהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by