ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש מתפשט במהירות 
 
 
רויטרס

הווירוס MyDoom נפוץ דרך ספאם, מדביק מחשבים ברחבי העולם ומאפשר לזרים להשתלט על המחשב הנגוע; איך לא נדבקים ומאיזה אימיילים להיזהר במיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש נפוץ כעת ברשת ומתפשט במהירות. הווירוס, שזכה לכינוי MyDoom, שולח את עצמו כספאם לתיבות אימייל, וכבר הצליח להדביק בצורה זו רשתות מחשבים של תאגידים וארגונים גדולים.

בניגוד לווירוסי תולעת קודמים, MyDoom אינו מנצל חורים בתוכנה או פגמי אבטחה במחשב או בתיבת האימייל, אלא פשוט משכנע אנשים לפתוח אותו. הווירוס, המכונה גם Novarg או Shimgapi, מגיע כקובץ המצורף לאימייל, והוא מדביק את המחשב רק אם פותחים אותו, כך שאם תמחקו אותו – או אפילו סתם תתעלמו ממנו – המחשב שלכם יינצל.
 
 
הווירוס מגיע כאימייל הנושא את אחת הכותרות הבאות: Mail Delivery System, Mail Transaction Failed, Server Report, Status, Error, test, hi , או hello, ומצורף אליו קובץ המכיל את קוד התולעת. התוכנה נושאת את הסיומות exe, pif, cmd, bat או scr, אולם הסיומת הנפוצה ביותר שנרשמה היא zip. מי שפותח את הקובץ מפעיל את התולעת, השולחת את עצמה לכל הכתובות שעל המחשב שנדבק.

מומחי אבטחה שבדקו את השפעת הווירוס על המחשב אומרים כי הוא מאפשר השתלטות חיצונית עליו וקבלת פקודות ממחשב זר, שכן הוא מתפקד גם כפרצת אבטחה במחשב הנפגע, אשר מאפשרת חדירה לא מורשית למחשב בפורטים 3127 עד 3198 בפרוטוקול TCP. הווירוס מתפקד במחשב הנפגע כשרת proxy ומאפשר שימוש מרחוק במשאבי המחשב והרשת של המחשב הנפגע. הווירוס יקיים מתקפת מניעת שירות (DoS) על מחשבים אקראיים ברחבי האינטרנט בתאריך 1/2/04.

הופעות ראשונות של הווירוס הופיעו ביום שני בצהריים, ומאז הוא מתפשט במהירות גבוהה – כך מזהירות חברות אנטיווירוס שונות.

כרגיל, על מנת להסיר את הווירוס מהמחשב, יש לתת לעדכן את תוכנת האנטיווירוס שלכם ולתת לה לסרוק את המחשב. מומלץ להשתמש בתוכנת פיירוול.

חברת סימנטק מציעה תוכנה עצמאית משלה להסרת הווירוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by