ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פזית בניזרי – גם יפה וגם מזיינת! 
 
 
דנה רוטשילד

ביהמ"ש דחה את התביעה של הפרסומאי אודי פרידן נגד וואלה ופזית בניזרי, שפרסמו כתבה שקטלה את הפרסומת השוביניסטית שלו ל"תפוזינה" תחת הכותרת "תהיי יפה ותזדייני"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם ביקורת על פרסומת סקסיסטית ושוביניסטית היא חוקית? השאלה הזו אולי נשמעת מפגרת, אבל היי, אנחנו חיים בישראל, איפה שדברים מפגרים קורים כל הזמן. בית המשפט נדרש נדרש לסוגיה כשפרסומאי תבע עיתונאית שקטלה את הפרסומת שלו, וכן את האתר שפירסם את הביקורת.

פזית בניזרי, פובליציסטית שנונה ומשובחה (המכונה גם "דנה ספקטור"), כתבה בוואלה ביקורת על הפרסומת לתפוזינה של משרד הפרסום "ראובני פרידן" תחת הכותרת "תהיי יפה ותזדייני". בכתבתה היא ביטאה שאט נפש מהגישה של מר פרידן לגוף הנשי, טענה שזו גישה שמעודדת אונס, והציעה לנתח את חיי המין שלו עצמה ברוח הסקסיסטית של הפרסומות שעשה לתפוזינה.
 
 
בפרסומת, למי שלא זוכר, התרוצצה קוזינה נאה עם ציצים מקפצים בעיר, כשלגופה חולצה עם הכיתוב "Only Want Sex". מה הקשר למשקה קל, תשאלו? נו כמובן – מי צריך קשר כשיש ציצים. ועל כך אמרה בניזרי "הפרסומאים נכנסים לנו לחיי המין ומגדירים לנו מה נחשב סקסי? ניכנס גם אנחנו לחיי המין שלהם, ונעשה את זה באותה הבהמיות".

אמרה ועשתה. בניזרי תיארה סצינות מין בין פרידן לאשתו באורח שלא צייר את חיי הזוגיות שלהם בדרך שנשאה חן בעיניהם. על כן, הגישו השניים תביעה על הוצאת דיבה נגד וואלה ובניזרי. השופט קובי ורדי שלח היום (שני) את הפרסומאי וזוגתו ללכת לחפש. או כפי שכתב בפסק הדין, "במצב דברים זה, שהכתיבה הינה הבעת דעה בצורת פרודיה דמיונית, סרקסטית והומוריסטית ולא התייחסות אמיתית לאנשים עצמם, ספק אם הקורא הסביר יראה בכך פרסום שעלול לפגוע, לבזות ולהשפיל את התובעים".

גילוי נאות: וואלה היא מתחרה של נענע בתחום התוכן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by