ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית המוזיקה: גם האנטישמים יסבלו 
 
 הנשיא שיראק מודאג מאיומי תעשיית המוזיקה (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

חברות התקליטים בצרפת מדווחות לראשונה על ירידה ברווחים, ככל הנראה בגלל החלפת קבצים לא חוקית, ומאיימות בגל תביעות א-לה RIAA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זו היתה כרוניקה של הצהרה ידועה מראש, אבל בכל זאת לא היה ברור מתי היא תגיע. רשתות החלפת הקבצים הגיעו גם לצרפת, המדינה הלוקל-פטריוטית שבפתטיות מרשימה ממשיכה להתעקש על נכסיה התרבותיים, להצית סניפי מקדונלדס, לכנות אימיילים "קוריאל", ובל נשכח, כמובן, את האנטישמיות.

זה לא שקאזאה נחתה שם רק עכשיו, אבל רק היום זה נעשה רשמי: חברות התקליטים במדינת אוכלי הצפרדעים הודיעו על ירידה במכירות. SNEP, ארגון תעשיית המוזיקה במדינה (כלומר, המקבילה הצרפתית ל-RIAA) מדווח על ירידה של 14.6 בהכנסות ביחס ל-2003 לסך הכנסות כולל של פחות מ-2.1 מיליארד אירו. זו הירידה הראשונה בהכנסות חברות התקליטים במדינה בשנים האחרונות.
 
 
הרב רוני, המנהל הכללי של SNEP, אמר לרויטרס כי הוא סבור שהסיבה לירידה במכירות היא השימוש ההולך וגובר במדינה ברשתות החלפת קבצים. "זה קרה מאוד בפתאומיות. מסתבר שיש קשר בין נפילת השוק לעלייה בגישה לאינטרנט", אמר, והוסיף כי "זו השנה הראשונה שאנחנו יכולים לומר כי צרפת עומדת בפני משבר האינטרנט".

זה היה ברור שהרגע הזה יגיע, שכן לאחרונה עברה אירופה את ארצות הברית בנתוני החלפת הקבצים. חוקי זכויות היוצרים בצרפת, כמו במדינות נוספות באירופה, נוקשים פחות מאלה שבארצות הברית ובריטניה, אולם שר התרבות הצרפתי כבר הביע תמיכה בחברות התקליטים כך שחקיקה פרלמנטרית לטובת תעשיית המוזיקה אינה מופרכת.

רוני אמר כי תביעות משפטיות נגד מחליפי הקבצים בצרפת הן רק עניין של זמן, אולם לא מסר תאריך יעד להתחלת ההליכים המשפטיים. "אם אנחנו רוצים שצרכנים יפסיקו לאפשר הורדת קבצים באופן לא חוקי חייבים להשתמש במקל", הוא אמר, ובכך חשף את תחביבם של האירופאים לשחק עם מקלות וגזרים. אולי להם, בניגוד לאמריקאים, גישת המקל והגזר הזו באמת תעבוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by