ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש: פאקמן רב משתתפים 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאחר עשרים שנה החליטה נאמקו לנער את האבק מעל גיבור התרבות הצהוב, ולחלק את המשחק כצ'ופר לגיימרים. בגירסה החדשה אתם תשחקו את רוחות הרפאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשטות היא גאונות. אחד המשחקים היותר גאוניים שנוצרו אי פעם הוא פאק-מן, שמאז שהגיח לאוויר אולמות משחקי הווידאו לפני כעשרים שנה, הצליח להפוך לאייקון תרבות ולשנות את עולמם התרבותי של אנשים רבים בכל מקום כמעט.

הגיבור הצהוב בעל הפה הבולס תמידית כיכב באולמות הארקייד, על השער של השבועון Time, ואפילו הגיע למקום של כבוד במכון ה"סמיתסוניאן" בוושינגטון שם מוצגת לראווה מכונת המשחקים המקורית של המשחק.

יש מי שטען שבכלל מדובר באליגוריה מושחזת לתרבות הצריכה הראוותנית של שנות השמונים, שכל מי שהיה נתון בה היה צורך עצמו לדעת. דור שלם שגדל על המשחק, לקח ממנו דוגמה ובילה ימים כלילות בבליעת כדורים קטנים ושמיעת מוזיקה שחוזרת על עצמה.
 
לא תתפסו אותי חי!
 לא תתפסו אותי חי!   
ועכשיו אחרי יותר מעשרים שנה, בעקבות פנייה של אחד המעריצים השרופים של המשחק, החליטו בחברת נאמקו, כפי שמדווח ה-BBC, להחזיר עטרה ליושנה ולפתח גרסה עדכנית של המשחק עבור קונסולת המשחקים גיימקיוב של נינטנדו.

במקור היה אמור המשחק להקרא בכלל Puck-Man, אולם עובד של נאמקו שראה את הנולד, הבחין בכך שהדבר ייתן לילדים אפשרות, באמצעות גירוד קל של הלוגו, ליצור גרסה הרבה יותר גסה לשם המשחק. בעקבות כך הוחלט להסב את שמו ל-Pac-Man.

לקראת חזרתו של פאק-מן אל חיקה המלטף של קהילת הגיימרים, החליטה נינטנדו לערוך שינוי קליל אך משמעותי במשחקיות שלו, והפכה אותו למשחק רב משתתפים (!).
 
 
המשחק החדש ישוחק בדיוק כמו הגירסה הקלאסית, אולם הפעם שלושה שחקנים אנושיים ישלטו בדמויות של רוחות הרפאים על גבי מרקע הטלוויזיה בעוד שחקן רביעי שמשחק את הדמות הצהובה ינסה להתחמק מהם על גבי מכשיר ה-GameBoy Advance.

על מנת לשמור על סיכויי הישרדות הוגנים יותר לגיבור הצהוב, מוגבל שדה הראיה של רוחות הרפאים והם יכולים לראות רק חלק קטן יחסית של המבוך. מי שישחק את פאק-מן, לעומת זאת, יוכל לראות על גבי צג המכשיר הנייד את המבוך כולו.

למעט אופציית המשחק רב המשתתפים, נראה המשחק בדיוק כפי שהוא נראה לפני עשרים שנה, מה שבהחלט מותיר אותו מפגר מאחור לעומת כל שאר כותרי המשחקים המככבים היום בקונסולות המשחקים השונות.

אבל כאן מגיע השוס האמיתי. המשחק החדש מחולק בחינם לכל מי שרוכש משחקים של נאמקו לקונסולת הגיימקיוב, מה שהופך אותו, ללא ספק, לאחד צ'ופרים הכי מקסימים שאי פעם הרעיפו חברות המשחקים על קהל הגיימרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by