ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 34 

חדשות הפורומים, גיליון 34

 
 
מיכל יפה

והשבוע: וירוס האהבה תוקף בכל החזיתות, האם יום השואה עדיין עושה לכם את זה, ומה קורה בפורום של נתן זהבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אוהבים אתכם הרבה

וירוסים באימייל - אהבה מקודשת בדם (איורים: נגה רויך)
 וירוסים באימייל - אהבה מקודשת בדם (איורים: נגה רויך)   
בסוף השבוע נפלה עלינו צרה חדשה: הודעות "אני אוהב אותך" מלבבות שנשלחו לדואר האלקטרוני של רבים וטובים התגלו כוירוס קטלני. אולי זה יגרום לנו סופסוף להפסיק לקבל הצהרות אהבה כפשוטן ותמיד לתהות מה עומד מאחוריהן.

עם או בלי קשר, בפורום מחשבים ואינטרנט ב-IOL שאל מישהו איך לחדור לאימייל של אשתו. כולנו תקווה שאם הוא יתקל באיזה איי לאב יו כזה בתא הדואר שלה, הוא לא יתפתה לפתוח אותו ובכל מקרה, לבעל הסקרן ולשאר הגולשים, ניתן להוריד טלאי שמאפשר להתגונן מפני הוירוס.
 

יום השואה ואתה

בשבוע שחלף חל יום השואה. עם השנים וההתבגרות האישית של כל אחד מאיתנו עולה לפעמים התהיה האם ליום השואה ישנה אותה משמעות כמו שהיתה כשהיינו צעירים יותר והדבר מתבטא גם בפורומים.

בפורום פונדק הרוחות באורט התהיה באה בדמות השאלה האם עצב הוא תחושה שעדיין קיימת בהקשר של יום השואה?, ובפורום קיטורים בנענע שם מישהו משאל שכותרתו ``האם היית עומד/ת בצפירת יום השואה לבד בבית?``

באותו מקום סיפרה מישהי על הסיוטים שהיו לה בילדותה בגלל יום השואה ועל הפחד שלה שהנה, זה הולך לקרות שוב.

ואילו בפורום אצלנו בבית בוואלה! הזכיר מישהו משפט של הרב לאו מלפני כשנה: "אנחנו היהודים תמיד ידענו למות ביחד, מדוע אין אנו מסוגלים ללמוד לחיות ביחד?" - ואולי זה משפט שעלינו לשנן כל השנה ולא רק ביום השואה.
 
 

פורומים ללא הפסקה

103fm הלו, זה רדיו?
 103fm הלו, זה רדיו?   
לרדיו ללא הפסקה (103fm) יש אתר חדש ובאתר לא פחות מ-21 פורומים. צוות הכתבים המיומן של חדשות הפורומים יצא לבדוק האם משם תצא בשורת הפורומים לשנות האלפיים.

ובכן, נקדים ונאמר שהפורומים התחילו לעבוד ב-27/4 ועוד מוקדם מדי לשפוט עד כמה יצליחו ומה יצא מהם. אבל כבר מעכשיו אפשר להגיד שדבר ראשון דרוש של שיפור של ממשק הפורומים. הפורומים נראים כמו גירסה פרימיטיבית של הפורומים של וואלה!, כלומר, הם מעוצבים כמו הפורומים של וואלה! אך לא כוללים את כל האופציות הקיימות שם (הוספת קישורים, למשל).

נושאי הפורומים מקבילים לתכניות השונות ברדיו וכל תכנית זכתה לפורום משלה (זהבי עצבני, משעל על הבוקר ועוד). בפורומים עצמם מובטח כי תהיה התייחסות להודעות הנבחרות בתכניות, מה שבהחלט יוכל להניע אנשים לכתוב שם.

איתי ברקן, עורך האתר, מעבר לאפשרות להגיב על התכניות השונות בפורומים, יהיה להם קשר לרדיו?

ברקן: "האתר הוא הפורמט האינטרנטי של הרדיו וככזה הוא מנהל איתו דיאלוג שוטף. השדרנים יוכלו לעקוב אחרי הפורום בשידור חי ולהגיב תוך כדי התכנית. בנוסף, צוות האנשים האחראי על הפורומים מבצע מעבר שוטף על ההודעות ודואג להעביר לשדרנים הודעות טובות במיוחד".
 

מוחקים ובוכים

פורום שמועות בנטקינג ידוע בידיעות הבעייתיות המתפרסמות בו. לא מדובר על הודעות שעצם כתיבתן מהווה עבירה על צו איסור פרסום או על חוק למניעת פרסום שמות נפגעי תקיפה מינית, אלה אסורות על-פי החוק, אלא בהודעות שאף על פי שאין שום מניעה חוקית בפרסומן, הן מהוות לא אחת פגיעה בשמו של נשוא ההודעה.

בסוף השבוע פורסמה בפורום השמועות הודעה המדברת על לאה רבין. בניגוד למקרים אחרים, ההודעה נמחקה. הודעה נוספת שנמחקה והועלתה מחדש העלתה השערה כי המחיקה קשורה לעובדה שלאה רבין היא סבתו של מנכ``ל נטקינג, יונתן בן ארצי.

תגובת יריב בן יהודה, סמנכ"ל תכנים בנטקינג: "אין צנזורה בפורומים של נטקינג. הודעות מוסרות על בסיס החלטה שמקבלים עורכי פורומים שונים שעובדים בנטקינג. כמעט כל ההודעות שהוסרו עד היום, ומדובר באחדות, היו עבירה בוטה על חוקי מדינת ישראל, דבר שנטקינג אינה משתפת איתו פעולה. לגבי הודעה כזאת או אחרת שמוסרת, תעשה בדיקה פנימית בישיבות שמתקיימות בנטקינג וכל המסקנות שיש מישיבות כאלה הן פנימיות ולא לפרסום".
 

קצרים

נו סופ פור יו! הסופ נאצי בפורום סרטים קלאסיים
 נו סופ פור יו! הסופ נאצי בפורום סרטים קלאסיים   
לארי תומאס, הידוע יותר כ"סופ נאצי" מסיינפלד יענה לשאלות הגולשים שיושארו עד 15/5 בפורום סרטים קלאסיים ב-IOL.

 
בפורום חיי לילה בתפוז סיפרה מישהי כי שניים מחבריה לא הורשו להכנס למועדון "למון" התל-אביבי בגלל היותם שחומי עור.

במשך כל השבוע התנהלו בפורומים דיונים רבים וארוכים בנושא השרוף. בחרנו להביא פה את הודעתו של אילן שיינפלד מפורום יחסי ציבור בוואלה! ששואלת האם חיים צינוביץ` ויחצ"נו שרפו את מקצוע היחצנו``ת.
 

פורומים חדשים

ב-IOL
פורום תה
רופאי איכילוב עונים. פורומי מומחים בנושאי רפואה שונים.

באורט
פורום 52 לישראל

 
 

האימייל האדום של חדשות הפורומים

הודעות "איי לאב יו" לא יתקבלו בשמחה, אבל חוץ מזה, כל הודעה שתשלחו תתקבל בתשומת לב ובעיון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by