ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מוזיקה חינם זה פאסה 
 
 מלאך או שטן? גבריאל (מתוך האתר הרשמי)   
 
מערכת חיים ברשת

משתתפי הוועידה הכלכלית בדאבוס מאוד מתעניינים בהחלפת הקבצים באינטרנט; אפילו פיטר גבריאל מרגיש שיש לו מה להגיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וועידת הכלכלה שנערכת בימים אלה בדאבוס קצת שונה מהוועידות של שנים עברו. זה לא שהשלג לא קר או שהשוקו לא חם, זה פשוט קשור לאנשים. אם בוועידות הקודמות יכולתם לראות בעיקר אנשים עם משקפיים וחליפות, היום אפשר לראות אנשים עם משקפיים, חליפות ומחשב נייד. כן כן, אנשי הכלכלה גילו פתאום שיש אנשים שמחליפים ביניהם שירים מבלי לשלם והגיעו למסקנה שזה הרבה מכניס הרבה פחות כסף. בדיון שכותרתו היתה "איך תתחרה בחינם?" ניסו הכלכלנים להבין מה יגרום לאנשים לשלם על מוזיקה.

במהלך הדיון הודיעו בריאן אינו (לשעבר מ"רוקסי מיוזיק") ופיטר גבריאל (לשעבר פיטר גבריאל) כי ישיקו ביום שני הקרוב איגוד חדש שייקרא Mudda.
 
 
הארגון, ששמו הוא ראשי תיבות של magnificent union of digitally downloading artists, ייאבק על זכויות האמנים בעידן הדיגיטלי ויקנה, למי שירצה, שליטה מלאה על כל תהליך ההפקה.

"הסביבה הדיגיטלית תשנה את הדרך שבה מוזיקה מיוצרת, והאמנים צריכים קול שידבר בשבילם", אמר גבריאל לאתר ה-bbc, תוך שהוא ממהר להרגיע את מנהלי חברות התקליטים: "יש אנשים שחושבים שאנחנו רוצים לוותר על כמה חלקים מתעשיית המוזיקה, אבל זה פשוט לא נכון. (...) יש אנשים שטובים בעשיית מוזיקה ויש כאלה שטובים בלשווק אותה".

לעומת זאת, בנושא החלפת הקבצים דווקא אין לגבריאל בעיה לקחת עמדה. הוא טוען כי איננו מבין את כל אותם אמנים שמצהירים על תמיכה בהורדות מוזיקה, תוך כדי שהם ממשיכים לקבל צ'קים שמנים מחברות התקליטים.

בנוסף להיותו זמר, מחזיק גבריאל גם באולפן הקלטות והוא אחד ממייסדי OD2, חברה המציעה מוזיקה למכירה וטכנולוגיות הורדה לחברות תקליטים שרוצות למכור מוזיקה ברשת.

כעת צריך לראות שני דברים: הראשון, האם הירתמות הכלכלנים למלחמה בהורדת המוזיקה תזיז למישהו והשני, כמה זמן ייקח להם לגלות שיש אנשים שמורידים גם סרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by