ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 4-5 

חדשות הייטק 4-5

 
 
יוני שדמי

מייקרוסופט לא ממש בדרך לפח האשפה של ההיסטוריה, בזק לא ממש מוזילה מחירים, וכנראה שהסלולאריים שלנו בכל זאת לא ממש בטוחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא זכאי? גייטס נואם
 הוא זכאי? גייטס נואם   
כצפוי, משרד המשפטים האמריקני הכריז השבוע על רצונו העז והכנה לפרק את מיקרוסופט לשתי חטיבות - אחת תעסוק בפיתוח חלונות והשנייה במוצרי אופיס לסוגיהם ובדפדפן אקספלורר. כמובן שגייטס ושות` התחילו לזעוק חמס וטענו כי חלונות לעולם לא הייתה מצליחה ללא שיתוף פעולה פורה בין צוותי פיתוח אופיס וחלונות, אך משום מה שכחו לציין שבחברה היה איסור חמור ליצור אינטראקציה בין קבוצות הפיתוח של מערכת ההפעלה וכלי הפרודוקטיביות המשרדית. בכל זאת, הפיצול, אם אכן יאושר בידי השופט ויעמוד בערעורים השונים, נמצא במרחק של שנים, ומומחים רבים טוענים שמיקרוסופט תוכל לצאת ממנו מחוזקת.

תעריפי השיחה החדשים והשנויים במחלוקת של בזק נכנסו לתוקף השבוע, וזאת בצל סדרת מחאות של גולשים, שהתעריפים אמורים דווקא להיטיב עימם. התעריפים, שמייקרים את רוב השיחות אך מציעים מסלולים מוזלים לגלישה באינטרנט, לא תומכים עדיין בספקיות האינטרנט הקטנות, ולטענת לא מעט משתמשים לא זכו לפירסום המתאים. למרות זאת אמר ח"כ מיכאל איתן כי שינוי התעריפים הוא "ציון דרך בהתפתחות האינטרנט במדינת ישראל".

ועוד מיקרוסופט: במסמך שצורף להמלצת הממשלה לפרק את החברה, נטען כי מיקרוסופט השתמשה במונופול שלה בכדי לנסות לפגוע בחברת פאלם קומפיוטינג ובפאלם פיילוט שלה. לטענת הממשלה, "ביל גייטס כתב אי-מייל בו הורה למיקרוסופט לשנות את התוכנה שהיא מייצרת כדי להזיק למתחריה", בדומה לטקטיקה בה פעל בכדי לפגוע במתחרה נטסקייפ (ידועה במיוחד הודעת הדואר המיקרוסופטי הפנימי בה תוהה גייטס "כמה יעלה לי לדפוק את נטסקייפ?").
 
 
המגזין הכלכלי "פורבס" דירג את המנהלים של 800 החברות המובילות בארה"ב על פי חבילת השכר הכוללת שלהם בשנה שעברה, שכוללת משכורת, בונוסים וחבילות מניות. במקום הראשון ברשימה צ`ארלס וואנג, העומד בראש חברת המיחשוב התאגידי CA, ששכרו הכולל ב99 הסתכם ב650.1 מיליון דולר. רק 23% מחבילת השכר היא המשכורת עצמה ובונוסים, כששאר הכסף מגיע ממניות ואופציות.

 
 

 
קפריזה בריטית או תחנת קינון מחלות ניידת?
 קפריזה בריטית או תחנת קינון מחלות ניידת?   
עיתון בצ`רלסטון, דרום קרוליינה, הוציא השבוע מהדורה של העיתון הכוללת קישורים ישירים לרשת. לא מדובר בהוספת הפניות טקסטואליות לאתרים אותן אמורים הקוראים להקליד על המחשב, אלא בברקודים המלווים את הטקסט, אותם יש לסרוק ישירות למחשב באמצעות מכשיר מיוחד, שחולק לקוראים. סורק הברקוד מפנה את הקורא ישירות לאתר שהברקוד מקשר אליו.

חברת מייקרוסופט ישראל מתכננת להשכיר תוכנות משרדיות לגולשים הישראלים דרך האינטרנט, אמר השבוע דורון ליבשטיין, מנכ"ל חטיבת האונליין החדשה של החברה. כך למשל, משתמש שיהיה מעוניין להשתמש בתוכנת Excel לא יהיה חייב לרכוש אותה, אלא יוכל לשכור זמן שימוש בה דרך הרשת.

הוועדה הממשלתית הבריטית לנושאי בטיחות בשימוש בטלפונים סלולאריים המליצה להדביק תוויות אזהרה בריאותיות באשר לסיכוני הקרינה הנפלטת מהמכשירים. הוועדה הוקמה בעקבות ממצאים המעידים על אפשרות כי השימוש בטלפונים סלולאריים עלול לגרום לבעיות זיכרון, אלצהיימר ואף לסרטן.
 
עכשיו אפשר להוריד פורנו גם בזמן הטיסה לטורקיה
 עכשיו אפשר להוריד פורנו גם בזמן הטיסה לטורקיה   
חברת אלטה-ויסטה אמורה להציג בשבוע הקרוב מנוע חיפוש בשם Raging Search המיועד לגולשים מנוסים. המנוע, שנראה אחרת לגמרי מאלטה ויסטה ואמור להתחרות בפופולאריות הגואה של מנועי חיפוש מתוחכמים כגון Google, יכיל גם מודל מתוחכם יותר של פירסום אונליין: במקום באנרים, לינקים ישירים לאתריהם של מפרסמים.

אתר האינטרנט של עיריית פתח-תקווה הודיע השבוע על שירות חדש, שמאפשר לנהגים שקיבלו קנסות חנייה מפקחי העירייה לערער על הקנסות אונליין. "המערכת הממוחשבת החדשה תהיה מגובה במערכת אינטרה-נט פנימית בה ינוהל תיק הערעור, תהליך שיבטיח גם טיפול מהיר בתיק ומעבר מיידי שלו בין בעלי התפקידים ללא צורך בהעברה פיסית של ניירת", טוען אלי פיטרו, מנכ"ל חברת אלקומפ שהקימה את המערכת הממוחשבת ואת אתר האינטרנט.

חברת בואינג הודיעה כי תשלב במטוסיה מתקן שיימצא במסעד הכיסא, שיאפשר לבעלי מחשב נייד לגלוש באינטרנט בזמן הטיסה, לשלוח ולקבל דואר אלקטרוני ולצפות בשידורי טלוויזיה. השירות, שצפוי להתחיל לפעול בסוף השנה, יהיה זמין לטסים מעל שמי ארה"ב בלבד. עלות השימוש בשירות - כעלות השיחה בטלפון סלולארי.
 
עכשיו כולם יכולים. גולנצי`קים אמריקאיים בשטח
 עכשיו כולם יכולים. גולנצי`קים אמריקאיים בשטח   
ועוד שירות ממשלתי שמתחבר לרשת: השירות המטאורולוגי הישראלי הקים אתר חמוד להפתיע, שמלבד עדכונים שוטפים של תחזית מזג האוויר ב11 אזורים בארץ כולל גם אנימציה משעשעת, כמו גם מידע על האקלים בארץ שנאסף בקביעות עוד מאמצע המאה ה.19 "נזירים שחיו בארץ רשמו את מזג האוויר בכל יום", מספר ישראל רום, מנהל מערכות המידע של השירות המטאורולוגי, "והמידע הזה שמור אצלנו".

שירות הריגול הבריטי MI5 עוסק בימים אלו בהקמת מרכז שיפקח על כל תעבורת האינטרנט באנגליה, כך דווח השבוע. המרכז, שיחל לפעול בעוד כשנה במטה הראשי של הMI5 בלונדון בעוד כשנה, אמור לפקח על כל תנועת הדואר האלקטרוני והעברת המסרים באינטרנט באנגליה ואליה. הקמת המרכז, בעלות 25 מיליון לירות סטרלינג, מתבצעת כשיותר ויותר עדויות מצטברות על קיומה של "אשלון", רשת ריגול כלל עולמית שמופעלת בידי ארה"ב, אוסטרליה וניו-זילנד.

ממשלת ארה"ב אישרה את השימוש בשירותי לוויניה הצבאיים גם במכשירי GPS (מערכות מיקום מבוססות לווין) אזרחיים. עד עתה, שיבש משרד ההגנה האמריקאי את אותות הלווינים הצבאיים לפני העברתם לשימוש אזרחי, והגביר את טווח הטעויות במכשירים אלו. בעקבות הפסקת שיבוש התדרים, ביצועיהם של כארבעה מיליון מכשירי GPS אמריקאיים פרטיים צפויה להשתפר.
 
חברת אינטל הודיעה כי הדור הבא של מעבדי החברה, שם קוד Willamette, לא יכלול מספר סידורי ייחודי שיאפשר לעקוב אחריהם. ההחלטה הגיעה, כפי הנראה, בעקבות מחאה של קבוצות להגנת פרטיות הצרכן, שטענו כי המיספור האינדיבידואלי של כל מעבד ומעבד מאפשר לאינטל לעקוב אחר הרגלי המשתמשים במחשב.
 
10 מיליון דולר, הגלגל עלינו. זו אמורה להיות הרפסודה עליה הגיע אליאן גונזלס
 10 מיליון דולר, הגלגל עלינו. זו אמורה להיות הרפסודה עליה הגיע אליאן גונזלס   
המהומות סביב הפורמט MP3, שלא עזבו אותו מיום היווצרותו, נמשכו השבוע במלוא עוזן: בית המשפט קבע בפסיקה עם השלכות מרחיקות לכת כי האתר MP3.com הפר זכויות יוצרים ועלול להיות מחוייב לשלם מיליארדי דולרים כפיצויים. הפסיקה עשויה להשפיע גם על המשפט בין RIAA לחברת "נאפסטר", שמואשמת אף היא בהפרה שיטתית של זכויות יוצרים. ובכדי להוסיף שמן למדורה, באה להקת מטאליקה והגישה לנאפסטר את כתובותיהם של 335,435 משתמשים שלטענת הלהקה החליפו את שיריה בעזרת התוכנה באופן לא חוקי, ודרשה לחסום את גישתם לתוכנה.

אתר המכירות הפומביות Ebay ניסה השבוע לבלום את מגיפת פריטי אליאן גונזלס שהחלו להופיע באתר, ולמחוק את כולן. בין השאר, הוצעו באתר למכירה הרפסודה בה ניצל גונזלס (כך לטענת המוכר), שמחירה האמיר ל10 מיליון דולר, ציור שלטענת המוכר צויר בידי גונזלס, "מים קדושים" מהם הוא נמשה לכאורה, ואפילו "אוויר בבקבוק מהאזור בו שהה גונזלס".
 
השבוע נעצר תושב רמת השרון בן 32, בחשד שפירסם בפורום ברשת את שמה של המתלוננת על הטרדה מינית נגד יהודה נווה ז"ל, מנהל מחוז מרכז בקופת חולים כללית, שהתאבד בתא המעצר לאחר הגשת התלונה. החשוד הודה במעשה, ונימק את הפרסום ברצון לנקום במתלוננת על מעשיה. חוקרי המשטרה איתרו את החשוד בעזרת כתובת הIP שלו, אותה קיבלו ממנהלי האתר בו השאיר את הודעתו.

מזכירת המדינה במשרד הפנים הגרמני קראה השבוע להגברת שיתוף הפעולה הבינלאומי במלחמה בתעמולה ניאו-נאצית באינטרנט. לדבריה, "פעילות הימין הקיצוני באינטרנט מזעזעת. נדרש שיתוף פעולה בינלאומי כדי לאתר את העבריינים הללו, שמבצעים את הפעילות שלהם במדינות שונות."

על פי הצהרה משותפת של ענק ציוד התקשורת סיסקו ומשרד התקשורת והמחשבים המצרי, תספק החברה ציוד תקשורת ממוחשב לשתי אקדמיות חדשות בקהיר שיכשירו כאלף מהנדסי מחשבים בשנה. כמו כן תחל סיסקו להכשיר למטרה זו מדריכים בארה"ב ובאירופה, ואף תסייע להקמת 10 אקדמיות נוספות ברחבי המצרים. בנוסף תספק החברה ידע לתכנית השקעה בת שלוש שנים, באמצעותה מתכוננת מצרים להקים רשת תקשורת מהירה בהשקעה של מיליארד דולר.
 
שלא תגידו שלמרות כל הצרות אין להם חוש הומור, שמה במיקרוסופט. באתר התמיכה של החברה יש דיווח יבש אך משוח בהומור בריטי דקיק על באג בתוכנה מסדרת אקספדיה המהוללת: כשמפעילים את התוכנה ולוגו כדור הארץ של אקספדיה מופיע על המסך, הוא מסתובב, למרבה הצער, בכיוון הלא נכון. "מיקרוסופט אישרה שאכן קיימת בעיה כזו באקספלורופדיה", מוסיף האתר, "אנו חוקרים את הבעיה, ונוסיף מידע חדש באתר כשזה יהיה זמין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by