ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מהיום באמזון: פוליטיקאים למכירה 
 
 
ריד סטיבנסון, רויטרס

עכשיו כבר אין שום סיבה להרחיק עד לאיי יוון, לדרום אפריקה או לאוסטריה כדי להשפיע על השלטון בעזרת ממון. אמזון, חנות הענק המקוונת, מציעה לנו לשלם לפוליטיקאים דרך הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשי החנות המקוונת אמאזון.קום יכולים מעתה להוציא את כספם על משהו חדש – המועמדים לנשיאות בארה"ב. קטגוריה חדשה שהופיעה לראשונה בסוף השבוע, מאפשרת העברת תרומות של עד $200 למסע הבחירות של המועמדים השונים לנשיאות.

אמאזון, החנות המקוונת שבסיסה בסיאטל, אשר גורסת כי יש לה למעלה מ-37 מיליון חשבונות פעילים, מסרה באתר כי היא "מנסה להקל על הליך העברת התרומות של ההמונים למועמדים לנשיאות".

מטעמים אלו בדיוק, הודיעה אמאזון כי אינה תומכת באף מועמד וכי היא גובה מכל אחד מהקמפיינים את הסכום הרגיל בעבור טיפול בתרומות המועברות. את הרווחים הללו מתחייבת החברה להעביר כתרומה לעמותה ללא מטרות רווח למען זכויות האזרח, אשר אינה קשורה לאף אחת מהמפלגות.
 
 
"עבורנו, אנו חושבים שמדובר בהארכה מעניינת אך טבעית של מה שאנחנו עושים כל יום", מסר דובר אמאזון, כריס ברוצו. "מטרתנו היא לגרום לכך שמי שמעוניין בכך, יוכל לתרום כסף למועמד בו הוא תומך, באותה קלות בה הוא רוכש את הספר האחרון של הארי פוטר".

עד כה כולל דף התרומות למסע הבחירות רשימה בה מופיעים 17 מועמדים, מסודרת לפי סדר אלפביתי, ובה מופיע גם הנשיא בוש.

עד ליום שבת (24 שעות מאז שהחל הדף לפעול), הספיק המועמד הדמוקרטי המוביל בסקרים, ג'ון קרי, לאסוף דרך האתר 62 תרומות, שהניבו $1,699. למושל וורמונט לשעבר, הווארד דין, תרמו 72 אנשים סך כולל של 1,095 דולרים וסנט אחד ולמועמד מפלגת החירות, מייקל בנדריק, הגיעו 26 תרומות על סך 252 דולרים.

במירוץ לנשיאות 2004 ניתן היה להבחין באיזו מידה נעזרים המועמדים השונים, במיוחד דין, ברשת האינטרנט, על מנת לגייס תמיכה ותרומות. קמפיינים אחרים, דוגמת זה של הנשיא בוש, הסנטור ג'וזף ליברמן ועוד כמה אחרים, עוד לא התחילו לאסוף תרומות דרך האתר.

אמאזון מסרה כי היא נמצאת בקשר עם מטות המועמדים הללו, כדי לקבל את הסכמתם לקבל תרומות דרכה. "אנחנו בהחלט מעוניינים שיהיה באמתחתינו את כל המועמדים המתאימים", אמר ברוצו.

התורמים יכולים לתרום כל סכום בין חמישה למאתיים דולרים באמצעות כרטיס אשראי, ואין הגבלה למספר הפוליטיקאים אליהם יכול אדם לתרום מכספו. אמאזון מסרה כי קטגוריית התרומות היא על תקן מבחן בלבד וכי "היא עשוייה להיות מופסקת בכל רגע נתון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by