ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירות סמארטפונים 
HTC One Mini: מרשים גם בקטן 
 
 HTC One Mini    צילום: יחצ    
סקירות סמארטפונים |
 

המכשיר מתהדר במבנה נאה, מסך מצוין ורמקולים מעולים מבית Beats. בצד הפחות מוצלח אנו מוצאים את מצלמת הסטילס ואת הסוללה שאינה מספקת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HTC לא המתינו הרבה כדי לעלות על עגלת מכשירי ה-Mini, המלווים את מכשירי הדגל של היצרנים ומציעים חלופה דומה עיצובית אך מוחלשת.

 

בעקבות ההצלחה היחסית של ה- HTC One, שאולי מכר פחות ממתחריו אך זכה למחמאות גורפות אפילו מאנשי גוגל, השיקה החברה הטייוואנית את One Mini, מכשיר הקורץ לקהל שאינו מחפש מכשיר גדול בעל ביצועי על.

 

כמו במכשירים דומים (כגון Samsung Galaxy S4 Mini), גם כאן אנו מוצאים גרסה בעלת ממדים "שפויים" יותר. המפרט כולל מסך בגודל 4.3 אינטש בחדות של 342 פיקסלים לאינטש, זיכרון RAM של 1GB ואחסון בנפח 16GB שאינו ניתן להרחבה, פלטפורמת Snapdragon 400 עם מעבד Krait כפול ליבה במהירות של 1.4Ghz ומאיץ גרפי Adreno 305, מצלמת 4 מגה פיקסל קדמית עם צילום וידיאו ב-HD מלא ו-HDR ועוד.

 

מכשירי המיני זכו להצלחה בקרב הקהל, שמצא אותם כסמארטפונים בעלי ביצועים טובים במחיר הגיוני. האם גם המיני של HTC מבצע את מה שהוא מבטיח? יצאנו לחקור.

 

איכות הקול והשמע

כמו כל סמארטפון מודרני, גם HTC One Mini מספק איכות שמיעה טובה מאוד וקליטה מעולה ברוב המצבים. איכות השיחה הייתה ללא דופי, אם כי היינו שמחים לעוצמת שמע חזקה יותר של הצד השני.

 

כמו במכשיר הדגל, זוג הרמקולים מצויים כאן על המשטח הקדמי של המכשיר בתחתית ובמעלה המכשיר, וכאן היינו מרוצים מאד - הרמקולים מספקים עוצמה גבוהה, ללא עיוותים וצליל מצוין גם בשיחה ללא ידיים וגם בהשמעת מוזיקה.

 

גם בחיבור של אוזניות משלנו למכשיר קיבלנו איכות מוזיקה מצוינת, מהטובות שפגשנו במכשיר סלולרי. המכשיר מתהדר במעבד השמע המהולל של Beats. גם החיבור למערכת השמע ברכב בעזרת ה-Bluetooth השיג תוצאות טובות מבחינת עוצמת השמיעה ומהירות החיבור.

 

ציון: 9 מתוך 10

 
 

נוחות השימוש

HTC One Mini הוא מכשיר בגודל ובאיכות בניה מנצחת מבחינתנו. הגודל - 9.3 מ"מ בעובי, 13.2 ס"מ אורך, מסך של 4.3 אינטש ומשקל של 122 גרם מרגישים נוח מאד ביד, במיוחד לאחר שהורגלנו להסתובב עם מכשירים שגודל המסך שלהם מגרד ואף עובר את 5 האינטש.

 

בכל מצב של נשיאה ושימוש, המכשיר הוכיח את עצמו כנוח ומתאים ככפפה ליד. הגב המעוגל ואיכות הבניה הטובה, הכוללת גוף אלומיניום קל ומוצק, זכוכית גורילה 3 המכסה את כל הצד הקדמי של המכשיר, מכסה שאינו נפתח ועיצוב יפהפה, גורמים לו להיות אחד המכשירים המושכים ביותר שבדקנו.

 

 
עיצוב יפהפה לאחד המכשירים המושכים ביותר שבדקנו
 עיצוב יפהפה לאחד המכשירים המושכים ביותר שבדקנו   צילום: יחצ 
 

למכשיר יש שני מקשי מגע בתחתית המסך: מימין מקש בית, המאפשר בלחיצה ארוכה גם גישה לתפריט, ומשמאל מקש חזרה. שניהם נוחים לשימוש ורגישים מספיק, אם כי עדיין לא ברורה לנו הסיבה להעלמתו של כפתור תפריט ייעודי.

 

בראש המכשיר נמצא מקש הכיבוי וההדלקה וכן שקע האוזניות. בתחתית נמצא שקע ה- Micro-USB לטעינה וסנכרון. בצד השמאלי נמצאת מגירת ה- Micro SIM ובצד הימני שני מקשי העוצמה, שהיו מעט שקועים לטעמנו.

 

תגובת המכשיר לפעולות שונות טובה למדי, אם כי היינו מצפים ליותר ממכשיר בעל מעבד כפול ליבה מתקדם ועדכני. ההרגשה היא שהמכשיר אינו מהיר כמו מכשירי העל שהורגלנו אליהם, והוא נע בצורה חלקה, אם כי מעט איטית. ייתכן שהאשמה מצויה בזיכרון העבודה הצנוע יחסית בנפח 1GB בלבד.

 

המסך מגיב מצוין למגע, וגם איכות מעולה: ברזולוציה של 1280x720 המניבה צפיפות של 342 פיקסלים לאינטש, באמת שאין על מה להתלונן. הבהירות הטובה תרמה לראות סבירה באור שמש, למרות מסך ה- LCD שהוא בעל החזר אור גבוה.

 

 
המסך מגיב מצוין למגע, והראות סבירה באור שמש
 המסך מגיב מצוין למגע, והראות סבירה באור שמש   צילום: יחצ 
 

לממשק המשתמש המוכר של אנדרואיד (בגרסה 4.2.2) מתווספת כאן השכבה הידועה של HTC הקרויה Sense בגרסתה העדכנית - 5.

 

מעבר לשינויים העיצוביים הרבים, ההבדל העיקרי בינה לבין הממשק המקורי של האנדרואיד, הוא בהסתמכות על גלילה אנכית רבה במגירת האפליקציות, דבר שניתן להתרגל אליו במהירות. יישום ייחודי במערכת הוא ממשק ה- BlinkFeed, המשלב בין אספקת ידיעות ממקורות מידע שונים לעדכונים מרשתות חברתיות כגון פייסבוק וטוויטר. התצוגה הגרפית המרשימה מאפשרת לראות תמונה ותקציר של הידיעה או מעבר מהיר מכותרת העדכון מהרשת החברתית אל היישום הרלוונטי.

 

היישום השני השימושי שמצאנו כאן הוא HTC Zoe - ממשק צילום וגלריית תמונות. כאשר המצלמה נמצאת במצב Zoe, כל לחיצה על המקש יוצרת 20 תמונות ווידיאו קצר באורך 3 שניות. היישום עורך את התמונות והוידיאו הקצר למעין וידיאו של 30 שניות המתקצר את האירוע המצולם. הוידיאו זמין על גבי המכשיר בלבד.

ערכת המכשיר כוללת מטען, כבל סנכרון וטעינה ואוזניות סטריאופוניות מבית Beats.

 

ציון: 8.5 מתוך 10

 

יישומי מולטימדיה

המצלמה של HTC One Mini היא ברזולוציה של 4 מגה פיקסל ומשתמשת בחיישן בגודל 1/3 אינטש בעל פיקסלים גדולים מהמקובל, דבר שאמור לסייע בצילום בתנאי אור ירודים.

 

בפועל, הצילומים אותם מפיק המכשיר היו טובים ואכן בתנאי אור ירודים התמונות יצאו טוב ממה שקיבלנו במכשירים אחרים, ללא ההצהבה האופיינית לתמונות אלה; אך מן הצד השני, מבחינת חדות התמונות, הרגשנו אובדן מסוים של פרטים עקב הרזולוציה הנמוכה משהו. למצלמה יש שלל אפקטים המאפשר צילום ישירות תוך כדי מתן אפקט של תמונה שחור-לבן, תמונה מפוקסלת, עיוותי תמונה שונים ועוד. הדבר מתבצע בקלות רבה וסיפק שעשוע רב לילדים.

 

מצלמת הוידיאו מספקת סרטוני וידיאו טובים מאוד, בעזרת היכולת לצלם סרטוני 720p בקצב של 60 תמונות בשנייה או 1080p עם 30 תמונות בשנייה. גם איכות הקול הייתה טובה ולא היו ריצודים בסרטון. הצבעים היו מעט דהויים, לעומת זאת.

 
מבחינת חדות התמונות, הרגשנו אובדן מסוים של פרטים עקב הרזולוציה הנמוכה
 מבחינת חדות התמונות, הרגשנו אובדן מסוים של פרטים עקב הרזולוציה הנמוכה    צילום: יחצ 
 

נגן הוידיאו המובנה אינו תומך "מהקופסה" בהצגת סרטי MOV או DivX ו- XviD, אך לאחר הורדת נגן מתאים הבעיה נפתרה. המסך האיכותי מצטיין בהצגת סרטונים ובמיוחד נהנינו לצפות בקליפים מוזיקליים, מאחר וזוג הרמקולים הצטרף לחגיגה והעניק חוויית מוזיקה טובה מאוד.

 

נגן המוזיקה פשוט להפעלה ומספק מיון לפי אמן, אלבום, נוספו לאחרונה ושיר, חיפוש מהיר ואיקולייזר בעל חמישה מצבים. כמו שכבר ציינו, איכות השמיעה של המוזיקה מצוינת בשל הרמקולים המצויים מעל ובתחתית המסך ומספקים עוצמה ודיוק טוב בצלילים. גם השמיעה באוזניות טובה מאוד (בדקנו עם אוזניות איכותיות שלנו).

 

קליטת ה-GPS הייתה ללא דופי עם נעילה במהירות סבירה ללא סטיות מהמסלול בעת הניווט.

 

ציון: 8.5 מתוך 10

 

גלישה וסנכרון

HTC One Mini מתהדר בתמיכה מלאה בכל הרשתות המהירות הזמינות כיום בארץ ובעולם, כולל HSPA+ ו-LTE (שלצערנו נמצאת בישראל רק בתוכניות עתידיות). כמו כן ישנה תמיכה ברשתות אלחוטיות בשני התדרים, כולל בתקן N וכן תמיכה בשיתוף דרך DLNA.

 

חשוב לשים לב שהגרסה המיועדת ל-EMEA - אירופה, המזרח התיכון ואפריקה - אינה תומכת בתדר HSDPA 850 ולכן פחות מתאימה לרשתות כמו פלאפון ורמי לוי; זאת לעומת הגרסה האסיאתית שתומכת בתדר זה. התאכזבנו לגלות שלעומת האחר הבכור, גרסת המיני לא צוידה בשבב NFC, ביציאת טלוויזיה MHL או בעינית אינפרה-אדום.

 

גם בתחום הגלישה ממש אין תלונות - המכשיר ממהר לטעון דפי אינטרנט ולהתאים אותם למסך, וכן לעבור ממצב תצוגה אופקי לאנכי וחזרה. המסך המעולה מציג בבהירות טובה וברמת חדות מצוינת כל מידע נדרש, מה שמסייע מאוד לקריאות של טקסטים קטנים בדפדפן.

 

המכשיר מצויד בגרסת 4.2.2 של אנדרואיד (ג'לי בין) וככזה, מציעה את הגרסה העדכנית ביותר להיום. כפי שכבר למדנו, תוך עשר דקות אפשר להפוך כל מכשיר אנדרואיד למכשיר האישי שלנו, תוך הגדרה מהירה בעזרת האשפים השונים של הדואר הארגוני, חשבונות גוגל ופייסבוק ושאר הזוטות - דרופבוקס, טוויטר, Waze, Foursquare וכדומה. HTC One Mini תפקד היטב כמכשיר ארגוני, עם מיילים בדחיפה ותמיכה מובנית בקריאת מסמכי אופיס.

 

הזיכרון הפנימי של המכשיר הוא בנפח 16GB, ללא יכולת להרחבה בעזרת כרטיסי זיכרון חיצוניים; הזיכרון הזמין למשתמש היה מעט יותר מ- 12GB. חיבור בכבל או באמצעות Bluetooth למחשב היה קל ואפשר העברה נוחה של קבצים מהמכשיר למחשב וההיפך.

 

ציון: 9 מתוך 10

 

 
המסך האיכותי מצטיין בהצגת סרטונים
 המסך האיכותי מצטיין בהצגת סרטונים   צילום: יחצ 
 

משך פעולת סוללה

קיבולת הסוללה של ה-וואן מיני ממוצעת לקטגוריה - 1800mAh. היצרן מצהיר על תשעה ימי המתנה ו - 13 שעות שיחה שתאפשר הסוללה.

 

במהלך ימי הבדיקות גילינו שהמכשיר מאכזב למדי בחזית הזאת, וכשל להגיע ליום עבודה שלם שלנו. נכון, אנחנו אכזריים למדי בנושא ומצפים ממכשיר שיחזיק יום שלם בסנכרון של שני חשבונות דוא"ל, ניווט של שעה וחצי, משחקים פה ושם (לא נסגיר באיזה שלב אנחנו תקועים בקאנדי קראש...) ועוד, אך One Mini נטה לסיים את חייו כשעתיים לפני סיום היום, פחות ממה שאנחנו מורגלים בו.

 

ציון: 7 מתוך 10

 

עמידות

כמו שכבר כתבנו, HTC One Mini הוא מכשיר הבנוי לתלפיות ומצויד במיטב החומרים האיכותיים - זכוכית גורילה מהדור השלישי, גוף אלומיניום אחיד וללא חלקים מתפרקים ולמעשה החלק היחידי שאפשר לפתוח הוא מגירת ה- Micro SIM. גם המצלמה והמבזק מוגנים היטב. אנחנו מאמינים שמכשיר יחזיק זמן רב.

 

ציון: 10 מתוך 10

 

סיכום

הטוב:

ממדים נוחים
עיצוב ואיכות בניה מעולים
איכות ועוצמת שמיעה מצוינת ברמקולים
מסך איכותי, בהיר וחד
גלישת אינטרנט מצוינת

הרע:
מצלמת סטילס לא חדה מספיק
סוללה שאינה עומדת בציפיות
אטיות מסוימת בתפעול
אין NFC ו-IR

שורה תחתונה:

HTC אינה מפגרת אחרי אופנת מכשירי המיני, ומציגה מתחרה הגון בתחום. המכשיר מתהדר במבנה נאה, מסך מצוין ורמקולים מעולים מבית Beats. בצד הפחות מוצלח אנו מוצאים את מצלמת הסטילס הלוקה בחיסרון קל בתחום הפיקסלים ואת הסוללה שאינה מספקת.

One Mini הוא סמארטפון אידיאלי למשתמשים שאינם רוצים להשתמש במכשירים גדולים בעלי מסכי 4.5 אינטש ומעלה, הן מבחינת נוחות הנשיאה והן מבחינת העלות, אך מעוניינים במכשיר איכותי ומוקפד. חשוב רק להבין שלא מדובר בגרסה מכווצת של מכשיר הדגל, אלא במכשיר בעל מפרט מוחלש וחסר - ולקחת זאת בחשבון.

 

ציון כללי: 8.6 מתוך 10


המכשיר נמסר לבדיקה באדיבות GoMobile


 

פורסם לראשונה ב-Wisebuy

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by