ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA מציגה: 532 תביעות נוספות 
 
 
צבי טלית

אם במקרה תמהתם לאן הם נעלמו, חוזרים עורכי הדין של תעשיית המוזיקה ופותחים את 2004 בגדול: RIAA שיגרו אמש את גל התביעות הגדול ביותר עד כה כנגד 532 אנשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית המוזיקה ונציגיה עלי אדמות, RIAA, החלו אמש (רביעי) בגל נוסף של הגשת תביעות משפטיות כנגד מחליפי קבצי מוזיקה ברשתות ה-P2P. בגל הנוכחי, הגדול ביותר עד כה, הגיש ארגון RIAA תביעות לביהמ"ש כנגד 532 אנשים שזהותם עדיין לא ידועה.

מדובר בתביעות הראשונות שמגיש ארגון הסחר של תעשיית במוזיקה מאז שבחודש דצמבר חסם בית המשפט לערעורים את הדרך בה השתמש הארגון לזיהוי מחליפי הקבצים. עד לפסיקה זו, השתמשו עורכי הדין של RIAA בהוצאת צו זימון מידע לספקיות האינטרנט, שהכריח אותם להסגיר את שמותיהם של אותם גולשים.
 
 
לפי דיווח CNET, הקו המשפטי הנוכחי בו משתמשת המחלקה המשפטית הנמרצת של RIAA, כרוך בהגשת תביעות כנגד מאות משתמשי מחשב פלוניים, אשר שמותיהם יצורפו לכתב התביעה אך ורק לאחר דיון משפטי (להבדיל מההליך הקודם בו רוב צווי הזימון אפילו לא ראו את זנב עטו של שופט) שעשוי לארוך מספר שבועות.

עורך הדין צ'ארלס לי מאד משיקגו, ייצג מול RIAA כעשרים לקוחות שהיו חשודים בהחלפת קבצי מוזיקה. בראיון ל-Register הזהיר מאד כי סביר להניח כי RIAA יתחילו מעתה להעלות את מחיר הסכם הפשרה עימם, וזאת בשל העובדה שהם יצטרכו לעבוד יותר בביהמ"ש על כל תיק.

לדברי מאד, עד עתה הסכם הפשרה הממוצע עם RIAA עמד על כ-$3,000. פרקליטי הארגון פשוט היו מגיעים עם טופס מוכן ואחרי כמה דקות שיחה קלה היו הולכים עם הכסף. כל נסיון להתחכם ולשנות את תוכן המסמך היה דוחק את סכום הפשרה מעלה לסביבות ה-$20,000.

גל התביעות הנוכחי מגיע ימים ספורים בלבד לאחר שחברת הסקרים העצמאית NPD פרסמה נתונים, שמבחינתה של RIAA יכולים להחשב כמעוררי דאגה. על פי סקרי גלישה שערכה החברה, עולה כי הגולשים האמריקאים, אשר נדמה היה כי נטשו בהמוניהם את רשתות ה-P2P, החלו לחזור בחודש נובמבר להחליף קבצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by