ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רחרחו עלי באינטרנט 
 
 התמונות מתוך יצירת המופת של טרי גיליאם, ``ברזיל``   
 
מערכת חיים ברשת

בבריטניה צומחת תעשיית כריית מידע על הרגלי גלישה של אנשים כתוצאה משינוי בחוקים הנוגעים לאכיפת החוק; ארגוני חופש הפרטיות לא מרוצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשויות אכיפת החוק בבריטניה נאלצות להסתגל למצב באינטרנט ובשוק הטלפונים. בעבר היה קל למדי להשיג פרטים על אדם המספיקים לזיהוי, כמו כתובתו או אפילו מספר הטלפון שלו. אולם היום זה לא כה פשוט לברר פרטים חיוניים כמו שם בעל חשבון אינטרנט מסויים או מספר טלפון סלולרי.

בבריטניה ניסו לקחת את רשויות האכיפה צעד אחד קדימה, וחוקקו חוקים המסדירים את הליך הסנופינג (Snooping, בתרגום חופשי: רחרוח) – כריית מידע על הרגלי גלישה ומספרי טלפון של אדם ספציפי – ומעניקים את זכויות החקירה הזו ל-600 גופים ציבוריים.
 
 
הרגולציה של הליך הסנופינג, בחוקים שנכנסו לתוקפם ב-5 בינואר, הביא לצמיחת שוק קטן של חברות פרטיות שמספקות את שירותי הסנופינג לאותם גופים ציבוריים מותרים, כך לפי כתבה של ה-BBC. ארגוני זכויות אדם וחופש הפרטיות הביעו דאגה לנוכח צמיחת החברות הפרטיות שעוסקות בבילוש אחר אזרחים, וקראו לממשלה לפקח כראוי על החברות האלו כדי למנוע מהן להשתמש במידע לרעה.

דובר Singlepoint, חברה לכריית מידע המתמחה בתיווך בין ספקיות הטלפון והאינטרנט לגופים הממשלתיים שמבקשים את המידע, אמר כי דווקא בגלל ש-Singlepoint היא חברה פרטית, מתאפשרת השקיפות הכלכלית והמנהלתית הכרוכה בהליך הסנופינג. מה שלדבריו לא היה אפשרי לו היה מדובר בגוף ממשלתי כמו משטרה חשאית לסוגיה.

המשרד לביטחון פנים מעריך כי בכל שנה מגיעות כחצי מיליון בקשות לפרטים על בעלי חשבון אינטרנט או טלפון מסויים. רוב הבקשות מגיעות מהמשטרה, אולם 4% נוספים מגיעים מרשויות ציבוריות אחרות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by