ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעלי תיבות אימייל – תשמרו על הגב שלכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

וירוס תולעת חדש נפוץ בקצב הולך וגובר ברחבי העולם; הווירוס Bagle, מעשה ידי ספאמרים, קוצר כתובות אימייל מהמחשב והופך אותו למכונה לשליחת ספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין חדש תחת השמש, וירוס הולך וווירוס בא. אחרי תקופת רגיעה מסויימת ממכת הווירוסים, נפוץ כעת ברחבי העולם וירוס תולעת חדש שמפיץ את עצמו בקצב הולך וגובר. התולעת, שככל הנראה נכתבה בידי ספאמרים, קוצרת כתובות אימייל מהמחשב שאותו הדביקה, ואף מנסה להפוך את המחשב לזומבי השולח ספאם. כך מדווח רויטרס.
 
 
כותרת הנושא של האימייל המדבק היא "Hi", ותוכנה הוא אותיות ותווים רנדומלים. לאימייל מצורף קובץ הנושא את הסיומת exe, שלחיצה עליו מפעילה את התולעת ומדביקה את המחשב. התוכנה סורקת את כל המסמכים שעל המחשב ועל מחשבים המחוברים אליו ברשת בחיפוש אחר כתובות אימייל. ככל הנראה מפיצי התולעת מתכננים למכור את כל כתובות האימייל שקצרו לספאמרים נוספים.

הווירוס, שקיבל את השם Bagle או Beagle, בנוי באופן דומה לווירוסים מסדרת SOBIG – שגם הם נוצרו בידי ספאמרים – ובדומה גם לו יש תאריך תפוגה. ככל הנראה תפסיק התולעת להפיץ את עצמה ב-28 בינואר, כך מדווח ה-BBC.

דיווחים על הווירוס הגיעו כבר מ-87 מדינות, ומומחי אבטחה מעריכים כי הוא החל את דרכו באסיה או באוסטרליה, משם הדביק מחשבים באירופה וביממה האחרונה החל להדביק גם מחשבים בארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by