ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כניסה לחרמנים 

אין כניסה לחרמנים

 
 
מיכל יפה

ערוץ #סקס-עברי ברשת דאלנט כבר הפך למיתוס. אוכלוסיה איכותית, הורמונים נוטפים ותככים מתחת לפני השטח תרמו לקיבועו כאחד המקומות הסקסיים ברשת הישראלית. מיכל יפה יצאה לברר את האמת, וגילתה שלמרות שיש שם הרבה סקס - אם אתם מחפשים סטוץ להערב, אולי עדיף שתלכו למקום אחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האופיות בסקס-עברי - מושא הערצה ויעד מבוקש לכל בת עבריה (איורים: נגה רויך)
 האופיות בסקס-עברי - מושא הערצה ויעד מבוקש לכל בת עבריה (איורים: נגה רויך)   
הסקס בצ`טים קיים פחות או יותר מהרגע בו היו שני אנשים בו זמנית באותו ערוץ, ולכן לא היינו מטריחים אתכם עד לפה בשביל לקרוא כתבה על סקס בצ`ט, אבל בעוד סקס בצ`ט משול ל"כלב נשך אדם", הרי שהסקס בערוץ #סקס-עברי ב-IRC משול ל"אדם וכלב עשו את זה". כלומר, למרות שהמיתוס על ההורמונים הנוטפים בערוץ גדול מהמציאות, ואכן בקהיליית האינטרנט הישראלית מדובר במיתוס מכובד וותיק למדי - זה קיים. ובכל מקרה, המעורבים בדבר לא ממש ששים לדבר על זה בפומבי. אבל מיתוסים, כדרכם של מיתוסים, לא מתים, רק מתעצמים - וכך קובע ערוץ סקס-עברי כאחד המקומות היותר סקסיים באינטרנט הישראלי.

אבל בואו נעשה את זה מסודר: ערוץ #סקס-עברי שברשת דאלנט שב-IRC הוקם באוקטובר 1996 והיווה חידוש בסביבתו, בכך שבניגוד לערוצים שהיו קיימים עד אותו זמן, וחייבו הקלדה באנגלית וסייגי שיחה מחמירים למדי, בסקס-עברי אפשר היה לדבר על הכל, ובעברית.

בהתחלה היתה עם זה קצת בעיה, כי הקהל, שאמנם מיהר להגיע, דרש לראות קבלות, או בשמן המקובל יותר - בחורות. בתקופה ההיא נדרשו האופיות (אופ=קיצור של אופרטור. המשתמשים האחראים טכנית ומורלית לתפקוד הערוץ. ניתנים לזיהוי על-ידי החילזון (@) המצורף לשמם - מ.י) לבחור לעצמן ניק נשי למען ידעו כי מאחורי כינוי זה מסתתרת אשה בשר ודם.
 
אל דאגה, האנשים בערוץ לא באמת נראים ככה
 אל דאגה, האנשים בערוץ לא באמת נראים ככה   
אגב, לכל מי שממהר עכשיו להוריד את תכנת ההתחברות בתקווה לזכות סוף סוף במגע אשה (אמיתית!), אקדים ואומר: אחזו בסוסיכם. ערוץ סקס-עברי הוא לא ערוץ סקס, וכל מי שייכנס אליו במטרה מוצהרת לחפש (ולמצוא) סקס, יזכה לקבלת פנים צוננת במקרה הטוב ועוינת במקרה היותר סביר, כי זהו אולי סוד קסמו החזק ביותר של סקס-עברי: הסקס בו קיים בעיקר מתחת לפני השטח.

בואו נגדיר זאת כך: מי שייכנס לערוץ במטרה מוצהרת לחפש סקס יועף בבושת פנים, אבל זה לא אומר שהסקס לא נמצא שם. קרוי, מייסד הערוץ אומר כי "זה בדיוק כמו בפאב השכונתי. אם יכנס בחור חדש, יגש לבחורה ויבקש ממנה את חסדיה המיניים, סביר להניח שהוא יקבל סטירה", ואם להמשיך את המטאפורה שלו, אז אפשר להגיד שאם הוא ישב איתה קודם וידבר איתה קצת, אולי הוא לא ילך לישון לבד הלילה.

סוד קסם נוסף של הערוץ הוא האופים בכלל והאופיות בפרט. זוכרים את הסיפור מלפני שלוש פסקאות על האופיות שהתבקשו לשנות את כינויין? ובכן, רובן התנגדו לבקשה הסקסיסטית (וכאן אולי המקום לכותבת שורות אלה לסגור מעגל ולתהות בקול רם: מה לעזאזל לא נשי בניק פיגי?) והרעיון גווע, כי האופים בסקס-עברי, גם אם לפעמים הואשמו במקדם מגלומניה גבוה, חוסר סבלנות ויחס מתנשא באופן כללי, עדיין היו דעתניים, אינטליגנטים וכאלה שידעו לגרום לאנשים אחרים לרצות להקשיב להם. ואם לעסוק רגע ברכילות זולה, אם כי מרומזת, אופים ואופים לשעבר של סקס-עברי ניתן למצוא מפוזרים בכל עולם ההיי-טק והאינטרנט הישראלי, חלקם בעמדות משפיעות למדי.

אבל גם המשתמשים ה"פשוטים" בערוץ תמיד היו ברמה גבוהה יחסית למה שניתן היה למצוא בצ`טים אחרים, והם אלה שהפכו את חוויית השהות בערוץ למשהו נעים כמו בילוי בפאב שכונתי בו רוב האנשים מכירים זה את זה, או כמו להזמין חברים לסלון הביתי שלך.
 
 
ערוץ סקס-עברי בפעולה.` `השיחות בערוץ משופעות בבדיחות פרטיות שאינן מובנות לאיש``
 ערוץ סקס-עברי בפעולה.` `השיחות בערוץ משופעות בבדיחות פרטיות שאינן מובנות לאיש``   
למה כמו? מהר מאוד החברויות שנרקמו בערוץ הועתקו לעולם האמיתי ומפגשי ערוץ, מפגשים של כמה חברים וכמובן מפגשים בשניים הפכו לעניין שבשיגרה, כי מעבר להכל, הערוץ לא היה איזה מן מקום נסתר מעבר לשקע הטלפון, אלא פשוט גירסה מקוונת של החיים עצמם, או כמו שהגדירה את זה אחת מהמשתתפות בערוץ בעבר: "במקום להרים כמה טלפונים לחברים שלי, הייתי פשוט מתחברת לערוץ ומדברת עם כולם ביחד".

מקמרפי, אחד האופים בערוץ, אומר כי "הערוץ מהווה מקום מפגש למגוון רחב של אנשים איכותיים בעלי נתונים אישיותיים מרשימים לרוב. אינטליגנציה, שנינות, הומור, רגישות. כל אלה ואחרים מגרים ומושכים אנשים. מעבר לאנשים הלא פעילים בערוץ, שמקווים שסטוץ יפול להם מהשמיים, יש את האנשים הקבועים שמנהלים שיחות על בסיס קבוע ומוכרים על ידי כולם".

השיחות בערוץ משופעות בבדיחות ("אתמול שוב הקאנו אחד על השני בערוץ") פרטיות שאינן מובנות לאיש מלבד ליושבי הערוץ, והרבה פעמים ניסיון להעביר את רוחו למישהו שמגיע מבחוץ נתקל במבטים שנעים בין חוסר הבנה, דרך חוסר עניין ועד לרחמים.

באתר המושקע של הערוץ ניתן למצוא שפע של דוגמאות לרוח המיוחדת שלו. בדף הפתיחה המתאר את הערוץ נכתב כי אנשי הערוץ הם "חבורה מזדקנת של בני עשרים ו- ושלושים ו- שזועפים על כל מה שזז, ובמיוחד זה על זה. חוץ מזה אנחנו גם ערימה של אקסים ואקסיות במספרים בלתי סבירים בעליל".
 
תרגום אחר, קצת פחות מעורפל, של "רוח הערוץ" נתן מישהו שציין כי הוא נפגש עם כ-15 מבין באות הערוץ. לדבריו, "במדדים של אינטליגנציה, כושר ביטוי, דמיון מפותח ונכונות גבוהה להימנע מ"זה אני בחיים לא עושה" הערוץ ממוקם גבוה יותר די משמעותית - הן מערוצים אחרים והן מהמצב בפאבים באלנבי". בנוסף, הוא החמיא לבנות הערוץ ואמר כי "נמצאה קורלציה גבוהה בין מידת העניין והיצירתיות שהעלמות הפגינו מול המחשב ביחס לזאת שהפגינו במיטה", והוא מסכם: "הערוץ מהווה פתרון טוב ויפה למי שחושב בתקופה מסויימת בחייו שאישה אחת זה קצת מעט כדי לעשות את החיים מעניינים באמת".

אבל מסתבר שיש אנשים שרואים את הדברים טיפה אחרת, וכמו תמיד, מה שנראה מנקודת מבט גברית בצורה מסויימת, עשוי להיראות שונה מנקודת מבט נשית. נויה, משתתפת קבועה בערוץ מזה כשלוש שנים, נדרשה לשאלה איך זה להיות בחורה בסקס-עברי, והיא כאמור רואה את זה אחרת מעט: "להיות בחורה בסקס-עברי מתחלק לשלושה חלקים: כשלא מכירים אותך - אז הכל נעים, מהנה, מעניין, מסקרן, כרוך בהרבה מחשבה במשך היום על מי שאת מתקשרת איתו. השלב השני הוא כשאת הופכת להיות קבועה בערוץ. אז זה נעשה עוד יותר נעים וחמים. השלב השלישי מגיע כשרואים אותך בפעם הראשונה במפגש ערוץ. פתאום אף אחד לא מדבר איתך ברצינות. גילו שאת בת אדם ולא לארה קרופט - ואז את נכנסת לערוץ רק כדי לשמור על קשרי ידידות עם כמה אנשים, ובעיקר הופכת להיות חברה של כל הנשים במצבך. בשלב זה את מתחילה לנדוד, במקביל להחניית הניק בערוץ, למחוזות אחרים".

"הערוץ רווי סקס", מסכם את המצב מקמרפי. "על פני השטח בראשי הכל נראה מצחיק ומבדר, קליל והיתולי, אבל מתחת לרשימת הניקים רוחשים הרבה יצרים, חלקם תמימים, חלקם תמימים פחות. החלק של הפנויים פנויות הוא נדבך חשוב מאוד מהווי הערוץ. גם אם אנשים לא מכירים בו או מסרבים להודות בקיומו, הוא תמיד שם".


בכדי להתחבר לערוץ לחצו כאן

חזרה למוסף סקס.קום
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by