ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד חוזר הניגון, שהורדת לשווא 
 
 
מערכת חיים ברשת

ב-RIAA תולשים את השערות. נתונים חדשים מראים כי לציבור הגולשים יש זכרון קצר וכי למרות התביעות, אנחנו עוד פעם מחליפים קבצים כאילו אין מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי היה קצת מוקדם להספיד את תופעת שיתוף הקבצים באינטרנט, כך לפחות עולה ממחקר שווקים חדש (!) שפורסם בסוף השבוע באתר CNET, אשר קובע כי הורדות המוזיקה הבלתי חוקיות עושות קאמבק מפואר.

קבוצת המחקר העצמאית NPD, דיווחה כי השימוש ברשתות ה-P2P גבר ב-14 אחוזים במהלך התקופה שבין החודשים ספטמבר לנובמבר 2003. מדובר בשינוי מהותי לאחר שישה חודשים רצופים בהם היה שפל אדיר בהחלפות הקבצים. שפל זה החל באפריל 2003, לאחר שארגון הגג של תעשיית המוזיקה האמריקאית פצח במסע הצלב שלו (שזכה להרבה מאוד פרסום) כנגד משתמשי רשתות ה-P2P.
 
 
"חשוב לזכור כי קיים כיום פחות שיתוף קבצים מכפי שהיה לפני ש-RIAA התחילו במאמץ המשפטי שלהם להשתלט על גל החלפת הקבצים" מסר רוס קרופניק, סגן נשיא NPD. "אנחנו עדים כעת את הגידול הראשון במספרים הללו. ואנחנו נמשיך לעקוב אחר מגמות השוק".

הנתונים החדשים שפרסמה NPD, אם הם מצביעים על מגמה חדשה, בהחלט יכולים להחשב כסטירת לחי מצלצלת לתעשיית המוזיקה, אשר כבר הייתה בטוחה שטיפלה ב"בעיית מחליפי הקבצים".

תעשיית המוזיקה הגישה יותר מ-300 תביעות משפטיות כמגד מחליפי קבצים, ולאור העובדה שהעיתונות העולמית עטה על העניין במרץ רב, הרי שמהר מאוד כל העולם ואחותו ידע שהחלפת קבצים לא רק שאינה חוקית, אלא גם שיש סכנה שיתבעו אותך.

לדברי קרופניק, בהחלט יכול להיות שמאז שנושא התביעות איבד מחדשנותו והעיתונות איבדה עניין ועברה לחדשות מרגשות יותר, החל הציבור האמריקאי לחזור אל הרגלי החלפת הקבצים הישנים שלו, כיוון שהפאניקה הציבורית פשוט דעכה.

אפשרות נוספת היא שהנתונים הללו הם פשוט השתקפות של העניין הגבוה שבדרך כלל מעורר שוק המוזיקה ברבעון הרביעי (עונת הקניות של חג המולד). לפי נתוני NPD, כחמישית מכלל מכירות המוזיקה השנתיות מתרחשות בחודשים נובמבר ודצמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by