ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירות סמארטפונים 
Samsung Galaxy S4 mini : בגודל הנכון 
 
 גלקסי S4 מיני    צילום: סמסונג    
סקירות סמארטפונים |
 

המכשיר מיועד לפלח שוק הבינוני-גבוה, ומספק חוויית שימוש נוחה וכייפית. יתרונו של ה-S4 מיני הוא בגודלו המושלם לטעמנו, לא גדול מדי ולא קטן מדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשנים האחרונות, בכל פעם שחברת סמסונג מוציאה מכשיר דגל חדש, היא עושה מאמץ ניכר 'לזרוק עצם' גם למאותגרי הגודל והתקציב בדמות גרסת Mini, שנראית כמו מכשיר הדגל ושואלת ממנו אלמנטים אבל לא ממש נועדה לספק ביצועים כמו מכשיר הדגל.

 

אותו תסריט חזר על עצמו גם עם ה- Galaxy S4 miniשהוכרז במאי 2013, ממש בתקופת ההשקה של ה-S4, והוא זמין החל מיולי 2013. מעט קשה שלא להשוות את ביצועי הטלפון הזה לאלו של ה-Galaxy S4 הרגיל, שבו משתמש כותב שורות אלה באופן יומיומי, אך ננסה בכל זאת.

 

מתחת למכסה המנוע אנו מגלים מעבד כפול ליבה במהירות 1.7 GHz מדגם Krait 300 (חלק מערכת השבבים Qualcomm MSM8930 Snapdragon 400), מאיץ גרפי Aderno 305, זיכרון RAM בנפח 1.5 GB, זיכרון פנימי של 8GB (כאשר כמעט 5GB פנויים למשתמש) הניתן להרחבה עד 64GB באמצעות כרטיס Micro-SD ומסךSuper AMOLED בגודל 4.3 אינטש בעל רזולוציה של 540x960 פיקסלים וצפיפות של 256ppi המוגן באמצעות Corning Gorilla Glass.

 

בנוסף כולל המכשיר מצלמה ראשית ברזולוציית 8MP ומצלמה משנית ברזולוציית 1.9MP, ומצויד בשלל קישוריות סטנדרטיות כגון תמיכה מלאה ב-Wi-Fi (a/b/g/n, Wi-Fi Direct), Bluetooth 4.0, GPS, עינית אינפרא אדום (IR) ואף רדיו FM מובנה.

 

הטלפון מופעל באמצעות מערכת הפעלה Android 4.2.2 עם הממשק העלי המוכר של סמסונג, ה-TouchWiz.

 

איכות הקול והשמע

אי אפשר לשכוח שסמארטפון הוא בראש ובראשונה גם טלפון, כזה שמשמש לשיחות. ואכן, איכות השמע שמספק ה- Galaxy S4 Mini בשיחות מעולה. שומעים בבירור את הצד השני והמיקרופון עושה עבודה מעולה בסינון רעשים והענקת חוויית שמע ודיבור גבוהה. עצמת השמע באפרכסת טובה מאוד אך עוצמתו של הספיקר בינונית והתקשינו לבצע שיחות בספיקר כאשר היה רעש נלווה קל. 

עצמת הצלצול המקסימלית סבירה ותו לא; למעשה, ביחס למה שהתרגלנו ממכשירים קודמים, הרמקול החיצוני חלש יחסית. מי שמחפש צלצול עצמתי וחזק היכול להעיר מתים - לא ימצא את מבוקשו בטלפון זה וזו נקודה לחובתו.

האזנה למוזיקה הייתה מצוינת בכל אספקט. כיוון שהטלפון מצויד במרבית הפיצ'רים המובנים המערכת ההפעלה שמופיעים ב-S4 הרגיל, לא התקשינו לכוון את האיקולייזר בהתאם לטעם האישי שלנו וליהנות מחוויית שמע נהדרת ומווליום מצוין באוזניות, וזאת בנוסף לאפשרות לשלוט על הנגן כאשר המסך נעול.

 

ציון: 9 מתוך 10

 
 

נוחות השימוש

בראש ובראשונה, ממדיו של Samsung Galaxy S4 Mini בולטים לחיוב. מי שחש שהסמארטפונים הגדולים של התקופה האחרונה כבר גדולים מדי בשבילו ולא מצליח להתמודד עם מסך באזור ה-5 אינטש - יהנה מאוד עם ה-S4 Mini. גודלו של המכשיר מושלם לטעמנו: 12 וחצי ס"מ אורך, 6.2 ס"מ רוחב ועובי של מעט פחות מ-9 מ"מ. המסך הוא בגודל 4.3 אינטש - לא גדול מדי ולא קטן מדי, ומשקלו של המכשיר קל להפליא ועומד על 107 גרם בלבד. כתוצאה מכך, המכשיר הוא נוח מאוד להחזקה ומרגיש מצוין ביד.

 

הנדסת האנוש של המכשיר זהה לזו של ה-S4 הרגיל וכוללת לחצני ווליום בחלק העליון של הפאנל השמאלי, כפתור הפעלה וכיבוי בחלק העליון של הפאנל הימני, מקש בית פיזי בחזית המכשיר ועדשת מצלמה, פלאש וחריר הספיקר בחלקו האחורי. גם העיצוב פחות או יותר זהה למכשיר הבכיר בסדרה, עם כיסוי סוללה מפלסטיק בגימור מנוקד ומסגרת כסופה - עיצוב שממשיך את הקו הלא יוקרתי במיוחד של סמסונג. גם המכשיר הזה חלק למדי ועלול להחליק מהיד, אם כי כאמור הוא משמעותית נוח יותר לאחיזה מה-S4 בזכות גודלו.

 

 
נוח לאחיזה, אך חלק ועלול להחליק מהיד
 נוח לאחיזה, אך חלק ועלול להחליק מהיד   צילום: יחצ 
 

Samsung Galaxy S4 Mini מגיע עם מערכת הפעלה אנדרואיד 4.2.2, בדיוק כמו אחיו הגדול. גם כאן אנו מוצאים כמה מאותם הפיצ'רים (המעט מיותרים בעינינו) כגון חיישני תנועה השונים וכן את פיצ'ר ה-Smart stay שכבר התוודענו אליו במכשירים קודמים של החברה.

 

החיישנים עובד לרוב ללא בעיות מיוחדות, אם כי פיצ'ר ה-Smart stay לא תמיד מזהה את העיניים (לפעמים בכלל לא), תלוי מה מצב התאורה בחדר ובאיזו זווית מסכלים על המכשיר.

המסך של המכשיר טוב מאוד בסך הכל. עם רזולוציה של 540x690 פיקסלים, מרבית התכנים נראים טוב על המסך ויספקו את מי שרגיל למכשירים ישנים יותר. מאידך, אם אחד השימושים העיקריים של הטלפון הוא צפייה במדיה באיכות גבוהה, המסך יספק את הסחורה בצורה טובה וסבירה, אך לא מושלמת - לפחות בהשוואה למסכי ה-Full HD שהולכים והופכים נפוצים לאחרונה.

 

בהירותו של המסך לא מיטבית, כמו במרבית מסכי ה-AMOLED, ובעוד שבתנאי תאורה בתוך מבנים היא מעולה, בחוץ היה לנו לעיתים מעט קשה להבחין מה קורה על המסך אך עם הגברת הבהירות די פתרנו גם את העניין הזה. המסך עצמו הוא רגיש למגע וגודלו הוא כאמור מאוד נוח לעבודה, גם לבעלי אצבעות גדולות.

המקלדת המובנית של המכשיר קטנה למדי ולא הכי נוחה, אך חיש מהר פתרנו את אי-הנוחות באמצעות הורדה של מקלדת אחרת מה-Play Store ובא לציון גואל. נקודה מעט מעיקה במכשיר היא שאין את אפשרות ה-Haptic feedback, רטט של מקשי ה-Soft Keys כאשר לוחצים עליהם המספק אינדיקציה לכך שהייתה נגיעה במקש.

 

ה-S4 Mini מגיע עם קצת פחות מ-5GB פנויים למשתמש מתוך 8GB ברוטו. מי שמרבה להוריד אפליקציות או להעמיס קבצים שונים על הזיכרון הפנימי - נכונה לו אכזבה קלה מנפח הזיכרון הפנוי לשימוש, אך מי שאינו משתמש כבד אלא מחפש טלפון שיכיל מספר נאה של אפליקציות שימושיות וספריית מדיה סבירה - נפח זה יספיק לו; במקרה הכי גרוע ניתן להרחיב את הזיכרון באמצעות כרטיס זיכרון מסוג MicroSD ולהשתמש בשירותי גיבוי ענן שונים. 

ביצועי המכשיר טובים בסך הכל. ה-S4 מיני התמודד יפה עם ריבוי אפליקציות: מעל 7 טאבים פתוחים בדפדפן ועוד כ-5 אפליקציות שרצו ברקע. לא חשנו שהמכשיר נתקע או עובד לאט במיוחד אך בהחלט חשים את ההבדל בעבודה מול ה-S4 הרגיל ואף מול ה-S2 קשישא, שהינו מכשיר דגל בן למעלה משנתיים. נראה שצוואר הבקבוק טמון במעבד כפול הליבה שמעט מתקשה להתמודד עם ריבוי אפליקציות, אך בהתחשב בעובדה שקהל היעד של המכשיר אינו גיקים שמחפשים את הצעקה האחרונה בתחום החומרה, האטיות היחסית די זניחה. 

לטובה נציין את כמות זיכרון ה-RAM, 1.5GB, שמאפשר התקנה והפעלה של מספר רב יחסית של יישומים ללא השפעה מהותית על המהירות. ואכן, גם כאשר העמסנו על הזיכרון הפנימי של הטלפון, לא חשנו בהאטה משמעותית בביצועים שלו והטלפון עבד מצוין ולא נתקע.

 

ציון: 9 מתוך 10

 
נוח לעבודה, גם לבעלי אצבעות גדולות
 נוח לעבודה, גם לבעלי אצבעות גדולות   צילום: יחצ 
 

יישומי מולטימדיה

Samsung Galaxy S4 Mini מצויד במצלמה ראשית ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי ופלאש LED בודד. ממשק המצלמה זהה לזה של ה-S4הרגיל, וגם הוא אינו מעוצב בצורה הנוחה ביותר לשימוש. מהירות הצילום סבירה אך אינה מהירה כפי שהיינו מצפים ממעבד כפול ליבה עוצמתי שמגובה בזיכרוןRAM של 1.5GB, אך בהחלט מספיקה למשתמש הממוצע שאינו מחפש את פסגת המהירות או הטכנולוגיה בצילום סלולרי.

 

כשצילמנו ברזולוציה המקסימלית התרשמנו לטובה מאיכות התמונות שצולמו באור יום בפרט ובתנאי תאורה טובים בכלל. התמונות היו ברורות ויכולנו להבחין גם בפרטים קטנים. ההפתעה האמיתית לעומת זאת הגיעה דווקא בצילום בחושך, אז המצלמה הפגינה ביצועים נאים מאוד והצליחה לספק תמונות חדות כאשר השתמשנו בפלאש.

נקודות החולשה של המצלמה, כמו גם של זאת של ה-S4, טמונות בעובדה שבצילומי תקריב, לעיתים קרובות המצלמה מגלה קושי בהתמקדות על האובייקט. לעומת זאת, בחירת אפשרויות צילום ופילטרים הפכה למהירה וכעת, גם מי שאינו מכיר את הפילטרים הפופולאריים סטייל אינסטגרם יוכל להצטרף לחגיגה בקלות ובמהירות.

המצלמה המשנית, באיכות 1.9 מגה-פיקסל, סבירה גם כן וסיפקה תוצאות טובות מאוד ביישומים המאפשרים שימוש בה כגון סקייפ.

 
מהירות הצילום סבירה אך אינה מהירה כפי שהיינו מצפים ממעבד כפול ליבה
 מהירות הצילום סבירה אך אינה מהירה כפי שהיינו מצפים ממעבד כפול ליבה   צילום: יחצ 
 

צילום הוידיאו מתאפשר באיכות 1080p במהירות 30fps וניתן להגיע עימו לתוצאות נפלאות. סמסונג הטמיעה המכשיר את תכונת ה-Dual video שמאפשרת לצלם את האובייקט דרך המצלמה הראשית וכן את הצלם דרך המצלמה המשנית בו זמנית. זהו פיצ'ר מיותר לטעמנו ולא ברור מי יזדקק לגימיק זה, אך זה עוד אחד מאותם פיצ'רים שהם בגדר Nice to have ותו לא.

 

עם תמיכה מובנית במגוון פורמטים: MP4, DivX, XviD, WMV, H.264, H.263 - המכשיר יתמוך במרבית הפורמטים הנפוצים ללא בעיה ובקלות. תוסיפו לזה את המסך המצוין (אך הקטן) וקיבלתם חוויית מולטימדיה טובה במכשיר על אף ממדיו הקומפקטיים.

 

לאחר ביקורות מצד משתמשים רבים שקבלו על היעדר רדיו במכשיר הדגל, שמחנו למצוא רדיו FM סטנדרטי מובנה במכשיר הזה.

 

ציון: 9 מתוך 10

 

 

גלישה וסנכרון

טלפון שמתאים לכל מפעילי הסלולר בארץ (כולל רמי לוי והום סלולר) ותומך במהירות הורדה של 42 Mbps ומהירות העלאה של 5.76 Mbps - מהירות הגלישה הייתה מעולה והתנהלה ללא דופי. הדפדפן המובנה עשה לרוב עבודה טובה, אף מדי פעם נתקלנו בתקיעות מסוימות בזמן גלילת עמודים שהשתחררה כעבור כשנייה וחצי, אך זוהי בעיה די נפוצה בדפדפני הסטוק של סמסונג. הדפדפן עמד בכבוד בעבודה על 7 טאבים ונראה שגם ריבוי משימות לא משפיע במיוחד על תפקוד המכשיר.

 

Galaxy S4 Mini מגיע כרגיל עם האפליקציות המובנות של גוגל, כמו Google maps, YouTube, Gmail, לוח שנה ואחרות, וכן אפליקציה לצפייה במסמכי DOC ועוד. התקנו מספר משחקים שגם הם רצו ללא דופי, ועם המסך המצוין זכינו בחוויית משחק מעולה.

 

התממשקות עם ה-Gmail הייתה מהירה וחיש קל הגדרנו גם את הגדרות המייל הארגוני (Exchange) שזכה לאותו ממשק נוח ובהיר כמו ב-S4 הרגיל. אפליקציות ייעודיות העושות שימוש ב-GPS כגון Waze ו-Moovit עבדו בצורה חלקה וננעלו על הלוויינים במהירות.

 

הטלפון תומך במגוון קישוריות. קישורית ה-Wi-Fi עבדה בצורה טובה, אם כי חשנו שלעיתים קליטת הסיגנל הייתה חלשה משל מכשירים אחרים ובראשם ה-S4 הרגיל, אך לא מצאנו עובדה זו כמגבלה משמעותית. קישורית ה-Bluetooth התממשקה לדיבורית הניידת שלנו בקלות ובמהירות.

 

פיצ'ר חביב שמופיע ב-S4 והוטמע גם כאן הוא עינית האינפרא אדום שיכולה להפוך את הסמארטפון לשלט רחוק ולהפעיל באמצעותו טלוויזיות וציוד נוסף שעובד על אינפרא אדום (תמיכה בעיקר בטלוויזית וממירים). זו תכונה די שימושית ושמחנו לגלותה ב-S4 מיני. לעומת זאת, התאכזבנו קצת לגלות שהמכשיר אינו כולל שבב NFC, אך כיוון שעוד אין לטכנולוגיה זו שימוש נרחב במיוחד, הדבר זניח למדי בעינינו.

 

ציון: 8.5 מתוך 10

 

משך פעולת סוללה

Samsung Galaxy S4 Mini מגיע עם סוללה נשלפת בקיבולת של 1900mAh שמספיקה ליום עבודה לא בזבזני מדי. אם אתם עושים שימוש אינטנסיבי בטלפון, שכולל גלישה מרובה באינטרנט ושימוש באפליקציות, רצוי שתצטיידו במטען לקראת שעות אחר הצהריים.

 

לעומת זאת, כאשר הטלפון משמש בעיקר לשיחות, דווקא אז הסוללה שלו מספקת ביצועים נפלאים. בשימוש משולב שכולל כשעה שיחה ביום, שעה גלישה וחצי שעה של צפייה בקבצי וידאו הגענו לעשות הערב עם כ-35% סוללה, נתון סביר מאוד. מי שעושה שימוש פחות מזה - יוכל לסחוט אף יותר מהסוללה.

 

ציון: 8 מתוך 10

 

עמידות

איכות הבנייה של הטלפון טובה, אך עדיין, למרות בקשת הקהל, בשורה התחתונה הטלפון עשוי מאותה פלסטיקה פשוטה יחסית כמו אחיו והגדול וכמו מרבית מכשירי החברה עד היום. גב הפלסטיק מחובר בצורה איתנה לגוף המכשיר ונראה שהוא יכול לשרוד לאורך זמן אם כי עמידותו בנפילות מוטלת בספק. 

המסך מצופה שכבת הגנה מסוג Gorilla Glass שאמור לספק הגנה למסך מפני שריטות, אך עדיין, היינו ממליצים לכסות את המכשיר בקייס ייעודי.

 

ציון: 8 מתוך 10

 

סיכום

הטוב:

מערכת הפעלה עדכנית
מצלמה טובה
ממדים נוחים לאחיזה ושימוש
איכות סאונד גבוהה

הרע:

ספיקר חלש
תקיעות קלות בדפדפן המובנה
חיי סוללה בינוניים

ביצועי המעבד מעט חלשים

שורה תחתונה:
Samsung Galaxy S4 Mini מיועד לפלח שוק הבינוני-גבוה, ומספק חוויית שימוש נוחה וכייפית. יתרונו של המכשיר הזה הוא בגודלו המושלם בעינינו - לא גדול מדי ולא קטן מדי, והוא פשוט נוח מאוד לשימוש.

 

מי שמחפש מכשיר עדכני אך לא יקר מדי, שמסוגל להציע מגוון נאה של פיצ'רים שהושאלו מה-S4 הרגיל ללא הסרבול שכולל מסך בגודל 5 אינטש -S4 מיני הוא אופציה ראויה מאוד עבורו. חשוב רק לזכור שלמרות השם המחייב, לא מדובר במכשיר זהה ביכולותיו ל-Galaxy S4 המקורי אלא במכשיר מדרג ביניים שזכה לעיצוב זהה.

 

ציון: 8.7 מתוך 10

 

המכשיר נמסר לבדיקה באדיבות GoMobile

פורסם לראשונה ב-WiseBuy

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by