ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לגלוש ולא לשכוח 
 
 אושוויץ, העולם כן ידע (תצלום: חיל האוויר המלכותי)   
 
ג`רמי לוול, רויטרס

שישים שנה לאחר מלחמת העולם השנייה, יועלה מחר לרשת אוסף תצלומי האוויר של המלחמה ההיא. עדויות ממעוף הציפור על זוועות האדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מחמישה מיליון תצלומי אוויר מפורטים של זירות ההתרחשות ממלחמת העולם השנייה עומדים לעלות מחר (שני) לרשת האינטרנט, ובכך להעניק לציבור הזדמנות ראשונה לחזות בחלק מהרגעים היותר דרמטיים של העימות ההיסטורי.

החל מעשן המשרפות באושוויץ, ועד לנחיתת הכוחות האמריקאים על החוף ביום הפלישה לנורמנדי ב-6 ביוני שנת 1945, התמונות מביאות עדויות מהרגעים הדרמטיים של מלחמת העולם.

"התמונות הללו מאפשרות לנו לראות את המלחמה האמיתית מיד ראשונה", אמר מנהל הפרוייקט, אלאן ווילייאמס. "זה ממש כמו שידור חוזר". "החיסיון הוסר מהתמונות הללו כבר לפני שנים, אבל לוקח ימים שלמים על מנת למצוא תמונה מסויימת. עכשיו הן הועברו לפורמט דיגיטלי ומעתה ניתן יהיה למצוא אותן על הרשת בתוך שניות".
 
העיר המופצצת
 העיר המופצצת   
הטייסים אשר צילמו את התמונות המפורטות הללו היו מבין הטייסים הנועזים ביותר בשמי המלחמה ההיא, כאשר טסו לבד, ללא חימוש, ללא הגנה ובדרך כלל בגובה נמוך מאוד על מנת להשלים את משימתם.

בתמונות ממחנה ההשמדה אושוויץ, ניתן לראות את האסירים עומדים במסדר הבוקר. בתמונות מייום הפלישה, ניתן להבחין בגופות הצפות על פני המים.

חוץ מתמונות אלו, ישנן עוד כארבעים מיליון תמונות שצולמו במהלך שנות המלחמה והגיעו לארכיון הבריטי הלאומי. בין תמונות אלו ישנם גם תצלומי אוויר של ספינת הקרב הנאצית ביסמארק כשהיא מוחבאת בתוך פיורד בנורבגיה.

שבעה ימים לאחר שצולמה התמונה הזו במאי 1941, במתקפה משולבת של חיל האוויר המלכותי והצי המלכותי, הוטבעה מכונת המלחמה המאיימת ביותר של הצי הנאצי.
 
 
תמונה אחרת מראה את החורבן העצום שגרמו הפצצות כוחות הברית על העיר הגרמנית קלן.

אולם התמונות הן לא רק בעלות ערך היסטורי. התמונות משמשות גם בימים אלו, שישים שנה לאחר המלחמה, כאשר מתגלות ברחבי אירופה פצצות ופגזים שלא התפוצצו.

"מדי פעם פונים אלינו כאשר מתגלה פצצה שלא התפוצצה. אנו בודקים בתצלומים האויריים של אותו אזור ושולחים להם אותם כדי שיוכלו לבדוק אם יש שם עוד נפלים", אמר ווילייאמס.

אתר התמונות יהיה זמין החל ממחר, אולם לדברי ווילייאמס כבר עכשיו יש על האתר לחץ גולשים רב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by