ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגלמייל (?!) 
 
 
צבי טלית

גוגל השתלטה לאחרונה על מספר חברות שמפתחות טכנולוגיות אימייל מה שפתח גל שמועות שגורסות כי בקרוב יפתח מונופול החיפוש של האינטרנט סניף דואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת החיפוש גוגל עובדת בימים אלה על דרך לקשור את מנגנון הפרסום שלה (שירות ה-AdWords) לדרכי הפצה נוספות ובאותה נשימה להרחיב את תחום פעילותה גם אל עבר מחוזות האימייל. הפרטים בנושא מועטים, אולם גורמים המכירים את הנושא רמזו לכתבת רויטרס כי כך הם פני הדברים.

לא הרבה ידוע על המהלך של גוגל ועד כה לא היה לכך כל אישור רשמי של החברה, אולם ידוע הוא כי גוגל רכשה לאחרונה מספר חברות שעוסקות בעיקר בפיתוח טכנולוגיות אימייל. הרכישות הללו הולידו גל של שמועות וספקולציות לגבי הצעד הבא של ענקית החיפוש.
 
 
הניחוש הרווח בקרב הספקולנטים למיניהם הוא שהחברה עומדת להציע שירות דואר מבוסס רשת (webmail) בדומה לשירותי הדוא"ל הוטמייל, יאהו מייל ואחרים, אשר מציעים את מרכולתם בחינם לגולשים.

מה שעומד מאחורי החלטה כזו (לפתוח שירות מייל חינם נוסף) הוא לאו דווקא מניע פילנטרופי. מדובר כאמור בדרך נוספת לשווק את AdWord, מנגנון פרסום המבוסס על מילות החיפוש שהקיש הגולש, אשר מכניס לגוגל לא מעט דולרים. השילוב בין טכנולוגיית פרסום זו לבין שירות דוא"ל היא רעיון שיווקי די מוצלח, כיוון שהיא תאפשר לגוגל להרוויח עוד כסף מפרסומות, מבלי לשלוח ספאם, דבר שידוע כאחד מהדברים שלקוחות אימייל הכי שונאים.

שירות דואר אלקטרוני, באם אכן יצורף אחד כזה לחברת גוגל, הופך את החברה, שפעם טענה כי היא לא תלך בדרכם של הפורטלים הגדולים, לסופרמרקט אינטרנטי רבתי. עם שירות חדשות, מערכת בלוגים, מרכז קניות ועכשיו גם סניף דואר, קצת קשה להבין איך עומדת הצהרתה המקורית (כי היא לא תהפוך לפורטל) אל מול מבחן המציאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by