ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ריאליטי לכל גולש 
 
 נראה מצויין, השניצל שלך. אפשר להצטרף? (עיבוד מחשב)   
 
צבי טלית

בלוג-TV, מיזם חדש של תפוז, משרת את אלו שלא הצליחו לעבור את האודישנים של פרויקט Y; העירום והסקס מיהרו להגיע, ומנכ"ל תפוז בכלל לא מופתע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע החל אתר תפוז להפעיל את בלוג-TV, מיזם ניסיוני במסגרתו יכולים הגולשים להקים תחנות טלוויזיה פרטיות משלהם, ולממש ויזואלית את חמש עשרה דקות התהילה שהובטחו לכל אחד ואחת מאיתנו.
 
עשר הדקות השקטות של חיי
 עשר הדקות השקטות של חיי   
הבלוגים הטלוויזיוניים יושבים תחת אתר yesReal, שהוא בכלל עמוד ניסיוני לשירות שתפוז אמורה להשיק בקרוב עבור ערוץ בשם זהה בלווין. תחת מטריה זו, יכול כל גולש עם מצלמת רשת ומינוי באתר תפוז לפתוח לעצמו ערוץ ולהתחיל ריאליטי-שואו משלו. יש לציין כי גם מי שרוצה להשתתף כצופה בלבד, חייב לפתוח חשבון משתמש בתפוז.

אתמול בשעות הצהריים המוקדמות, כשנכנסתי לראשונה לאתר המדובר, נתקלתי מיד בשידור הבלוג-TV של ג' (השם המלא שמור במערכת), צעירה מתולתלת וחביבה ממרכז הארץ. בזמן הקצר שבו נחשפתי אליה, הצליחה ג' להעביר תצוגת אופנה, תוכנית ריאליטי וגם לשמור על רצף מוזיקלי די מעניין. לשמחתי היא גם הסכימה להתראיין. "התחלתי עם זה לפני כמה ימים", היא מספרת, אבל מתקשה לנמק למה. "לא יודעת, סתם, הייתי באתר של פרוייקט Y וראיתי את המצלמות וכל זה, נכנסתי והתמכרתי. זה מאוד כיף".

מה הכי כיף לך? יוצא לך לדבר עם אנשים קבועים, יש מעריצות\ים?
"כן, יש לי הרבה אנשים קבועים פה, בכמה ימים האלה. יש בעיקר חוג מעריצים... כי אין כאן הרבה לסביות".

רובם צעירים ועמוסי הורמונים? או שיש גם מי שאת מנהלת עימו שיחות קצת יותר מעמיקות?
"רובם צעירים, כן. אבל יש גם אנשים רציניים ומעניינים בני 24+. אנשים שואלים פה על הכל, סקס, סמים [לאן נעלם הרוק'נ'רול? – צ"ט], אבל בעיקר על החיים הפרטיים, ועל מתי ולמה וכמה. אבל אני לא מספרת פה על משהו מיוחד, לא נכנסת מדי לפרטים מעמיקים. מי שמדבר מלוכלך מורחק זמנית מהצ'ט, שיירגע בחוץ".

מה הדבר הכי נועז שעשית כאן מול המצלמה?
"לא עשיתי כלום נועז. פעם אחת שמתי מוזיקה פול ווליום והתחלתי לרקוד ככה סתם, עם גופיה ומכנס אדום רגילים ומאז זה הגיע לחמישים פלוס אנשים".

חמישים אנשים זה רייטינג לא רע, וכולם בעצם מדברים איתך, את במרכז הדיון. מה זה עושה לך?
"כיף :) תכל'ס, בחיים האמיתיים שלי, מחוץ לצ'ט ומחוץ למצלמות, זה תמיד ככה, אני בנאדם כזה שמקבל תשומת לב אפילו שאני עצמי לא דורשת".

מניסיונו של כותב שורות אלו, להשיג חמישים צופים בבלוג-TV הזה הוא לא עניין של מה בכך. עשר דקות לאחר שפתחתי ערוץ משלי, אני עדיין רואה רק אנשים שנכנסים ויוצאים כלעומת שבאו. הדבר בהחלט מסייע לי להעריך את ההישג של ג', שהצליחה לעניין אנשים גם בלי לחשוף את שדיה. זה המקום לציין שיש גם כאלו שכן חשפו (הרבה יותר ממה שהנימוס הפולני ויריעה זו מאפשרים לכתוב), והרייטינג שלהן הוא הגבוה ביותר, אבל זו לא בדיוק הפתעה.
 
דברים די יוצאי דופן.
 דברים די יוצאי דופן.   
לאחר שהענקנו מתשומת הלב שלנו ל-ג', שאכן הייתה ראויה לה, הגיע הזמן להסברים קצת יותר רשמיים על השירות החדש, הפעם מ-ג' אחר – גיא אליאב, מנכ"ל תפוז אנשים. "למעשה, עוד לא התחלנו עם השירות החדש", הוא מסביר, "מדובר בתכנית פיילוט שהעלינו לפני כמה ימים לפינה די נידחת באתר בלי לפרסם יותר מדי. התוכנית זכתה לחשיפה די גדולה, היא תפסה תאוצה והגיעה לקהל גדול מבלי שבעצם התכוונו לכך. המוצר הזה עדיין בשלב ניסיוני בלבד".

מה החיבור של הבלוג-TV לערוץ yesReal? יהיה ערוץ שישדר תוכניות מהבלוגים?
"אין למעשה קשר ל-yesReal, שהוא מוצר שיושק רק בשבוע הבא. מדובר בשני מוצרים שונים. הבלוג-TV קשור הרבה יותר לבלוגים. הבלוגים עצמם לא ישודרו בטלוויזיה בגלל שהפורמט לא מתאים לכך, איכות השידור נמוכה מדי [מבחינת רזולוציה, לאו דווקא מבחינה תוכנית – צ"ט]".

אליאב, כאמור, מופתע מההצלחה, ומתלבט לגבי הכיוון שהמיזם ייקח בהמשך: "מדובר בתוכנית ניסיונית ומוגבלת שאנחנו מריצים רק ימים ספורים, ואנחנו די הופתענו מהצלחתה, כך שמוקדם לדעת לגבי העתיד. ככל שאני יודע, מדובר בפורמט חדש לחלוטין, אני לא נתקלתי בשום מקום בבלוגים טלוויזיוניים. עוד לא החלטנו מה הכיוון, אם לעשות את זה קבוע או מזדמן, האם להגדיר לגולשים שעות מסוימות או מתי שבא להם. גם אם נגדיר – הם לא עובדים שלנו, הם לא חייבים לנו כלום".

למרות שהתוכניות מוצגות בגודל מינימלי על מסך המחשב, בדיוק כמו הסרטונים ה-ANAK-יים שאתם מקבלים באימייל, אליאב טוען שיש פה הרבה יותר: "מדובר במוצר טלוויזיוני מובהק, הרייטינג פה משחק תפקיד מאוד ברור, כאשר הבלוגר יודע בדיוק כמה אנשים ביקרו אותו והאם הוא מרתק או משעמם. להבדיל מטלוויזיה, יש פה פידבק מיידי מהקהל. זה כמו לעמוד על במה ופתאום חמישים איש מוחאים לך כפיים".

אין בעיה עם אנשים שמתפשטים, מקיימים יחסים או מאוננים מול המצלמה?
"אין יותר מדי בעיה עם זה שאנשים עושים את זה מול המצלמה. יש זוג שכבר די משך את תשומת הלב וביצע מול המצלמה דברים די יוצאי דופן, וזוג אחר שסגר את המצלמה כשהעניינים החלו להתחמם. אבל לא הכל פה רק על סקס, אני נתקלתי בבלוגרית צעירה ומקסימה שמצליחה לרתק אנשים מבלי להתפשט" (ממש במקרה, הוא התכוון לג' עימה שוחחתי קודם לכן).
 
 
 
אליאב מקפיד תמיד להבהיר שבטיחותם של גולשיו חשובה לו יותר מפרטיותם (כך בנושא איומי התאבדות, וגם כשזה מגיע לפדופיליה). "הגבול שלנו הוא מאוד ברור: פורנוגרפיית ילדים, אלימות והתאבדות", הוא אומר. "תפוז ידועה בכך שהיא מגוננת על הגולשים שלה, ואם מישהו מנסה להתאבד או מצהיר שנמאס לו מהחיים, מהר מאוד מגיעה ניידת משטרה אליו הביתה לבדוק אם הוא בסדר. בין גולש לגולש יש פה אנונימיות, אבל לא בפני המערכת, ואם משהו יחרוג מהגבולות, נטפל בזה".

ולא מפריע לך שיש מי שרואה בכם אח גדול?
"אני יודע שהעמדה שלנו היא לאו דווקא פופולרית, אבל יש לי אחריות כלפי הגולשים שלי, ואני מעדיף גולש חי על פני גולש מת".

ומה עם גולשים צעירים, שחושפים או נחשפים בבלוג-TV? "אנחנו מודעים לכך שיש כאן גם גולשים צעירים", מסביר אליאב, "ואנחנו מוסיפים דיסקליימר שמיידע את הגולשים שיש פה גם חומרים שהצפייה בהם מותרת מגיל 18 ומעלה. אבל צריך לזכור שעל פי נתונים שפורסמו הבוקר [חמישי] ב'טלעד', בערך שלושים עד ארבעים אחוזים מהצ'טים הם על סקס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by