ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חדשות הסלולר: המלך הוא עירום 
 
 מוזל למי? iPhone 5C    צילום: reuters    
חדשות הסלולר |
 

האייפונים החדשים של אפל לא מצליחים לרגש, תערוכת IFA בסימן השעון החכם ושקיעת האימפריה של נוקיה. סיכום שבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לאחר אינספור שמועות והדלפות, אפל הציגה השבוע שני מכשירים: אחד שלא מחדש הרבה, אך יש לו S בשם, והשני מוזל לכאורה, שהוא למעשה די יקר.  

 

אפל, כהרגלה, ממשיכה במסורת של עטיפת שיפורים טכנולוגים קטנים במילים גבוהות. בפועל, אייפון 5S הוא אותו אייפון 5 שהוכרז בשנה שעברה - רק עם מעבד חזק יותר, שיפור למצלמה וסורק טביעות האצבע. הסרטון מבית אפל, המציג את החידושים, התמקד אך ורק בטכנולוגיית TouchID, שתאפשר לפתוח את המכשיר ללא קוד, רק על-ידי סריקת אצבע הממוקמת בלחצן הבית.

 

אמנם זה שיפור מבורך, אך על זה עבדו אפל במשך שנה שלמה? רגע, יש דבר אחד נוסף. האייפון 5S יגיע בצבע נוסף מעבר לשחור או לבן, והפעם הוא יהיה זמין גם בצבע שמפניה. המחירים של האייפון 5S זהים למחירים הסטנדרטיים של אפל, ומחירו הזול ביותר בשוק הפתוח יעמוד על 649$.  

 

אפל חרגה ממנהגה, והציגה הפעם דגם נוסף לאייפון. במשך השנים, מבקרים רבים קמו לאפל ולגישתה שמכשיר אחד אמור להתאים למגוון רחב של אנשים. אפל התעקשה להתבצר בעמדתה אך בשנים האחרונות, מגוון מכשירי אנדרואיד נוגסים בחוזקה בנתח השוק המצטמצם של אפל והאייפון 5C אמור לתת מענה לכך.

 

רבים שיערו שהאייפון 5C יהיה הדגם המוזל, אך הוא ייחשב מוזל רק לעשירים שביננו, כי מחירו בשוק הפתוח יעמוד על 549$ לדגם הבסיסי. למרות מחירו היקר, יש לציין שמבחינת המפרט, 5C אינו מכשיר ביניים כיוון שהוא זהה בחומרה לאייפון 5, אפילו אותו מסך רטינה מפורסם. אז מה השתנה? ה-5C עשוי מפלסטיק, והוא מגיע במגוון בלתי ייאמן של חמישה צבעים.

 

שני המכשירים ישווקו ביחד עם מערכת ההפעלה החדשה iOS7, שתהיה זמינה לכלל המשתמשים ב-18 לספטמבר.

 

 
על זה עבדו שנה? TouchID
 על זה עבדו שנה? TouchID   צילום: reuters 
 

השעון הדובר של סמסונג

סמסמונג עלתה לגדולה בזכות היכולת שלה לחקות היטב את המתחרים שלה, ולהתעלות עליהם. אך החברה הקוריאנית הפכה לגדולה בעולם לאחר שהפכה ליצירתית והכריזה של נישה חדשה בשם פאבלט - סמארטפון ענק או טאבלט קטן.

הנוט התחיל את מה שהתפתח היום למכשירי חובה אצל כל היצרניות ועד כה סמסונג מכרה כ-38 מיליון מכשירים ממשפחת נוט.

הנוט החדש מגיע עם שיפורים מינוריים, אך עדיין מצליח להגדיל את המסך בעוד 0.2 אינצ'ים ברזלוציה של 1080p ולהישאר פחות או יותר באותם ממדים של הדור הקודם. הנוט 3 מגיע עם שינוי עיצובי משונה שהחלק האחורי הפלסטיקי המוכר מכוסה בחומר דמוי עור.

הדבר המרגש ביותר בהכרזה של הנוט הוא השעון החכם שאמור לשמש כאביזר משלים והוא עורר בנו רגשות מעורבים. מצד אחד השעון של סמסונג מגיע עם מפרט מרשים של מסך צבעוני גדול יחסית, ממשק מגע ואפילו מצלמה אך יחד עם זאת, מחירו שערורייתי ועומד על 300$ והסוללה שלו לא אמורה להחזיק מעבר ל-24 שעות.

 

בנוסף, ה-Galaxy Gear אמור להתאים אך ורק למכשירי גלקסי אך סמסונג הבטיחה שבעתיד היא תתאים אותו למכשירי אנדרואיד אחרים. סמסונג הצליחה עם הנוט לייצר קטגוריה סלולרית חדשה, ומעניין לראות האם תצליח לשחזר את ההצלחה עם Galaxy Gear.

 

סמסונג הכריזה על מכשיר שלישי בתערוכה בברלין, והוא טאבלט נוט חדש שמציג את האלמנט העיצובי החדש של סמסונג, כלומר גב דמוי עור המכסה פלסטיק. הטאבלט החדש מתהדר בעיקר ברזולוציה חדשה ומרשימה של 2560X1600, בדיוק כמו בנקסוס 10 שבנתה סאמסונג לגוגל. הנוט 10.1 מגיע כמובן עם עט סטיילוס מובנה המאפשר, כמו בנוט הרגיל, להשתמש באפליקציות ייחודיות ובמסכים מפוצלים.

 

 
יצור קטגוריה חדשה? Galaxy Gear
 יצור קטגוריה חדשה? Galaxy Gear   צילום: יחצ 
 
 

נפילת האימפריה

אומרים שאימפריות נופלות לאט, אך הנפילה של נוקיה היתה יחסית מהירה. היום, לאחר מכירת חטיבת הסלולר של החברה הפינית למיקרוסופט האמריקאית, נוקיה כבר לא קיימת יותר כפי שהכרנו אותה.

 

נוקיה, גאוות פינלנד, יצרנית הסלולר הגדולה והמרשימה בעולם לשעבר, איבדה את מעריציה כיוון שבזמן שאפל וסמסונג יצרו סמארטפונים עם מסך מגע, נוקיה התעקשה לייצר את אותם מכשירים מיושנים.

 

כאשר עברה כבר למכשירי מגע, היא בחרה במערכת הפעלה מיושנת, ביקשה חבל הצלה מבחוץ ובחרה במנכ"ל אמריקאי, עובד מיקרוסופט לשעבר. כאשר בחר סטיבן אלופ בחבירה ל-WP של מיקרוסופט, האשימו אותו בפינלנד שהוא סוס טרויאני של מיקרוסופט, וכיום מתברר שזה נכון. אלופ חוזר למיקרוסופט, ואולי אף יהיה המנכ"ל של החברה מרדמונד.

 

אמנם הפינים עצובים ממכירת החברה שלהם לחברה זרה, אך נוקיה הביאה זאת על עצמה והאפשרות השנייה הייתה קריסה טוטאלית. השאלה המעניינת היא: מדוע מיקרוסופט צריכה את נוקיה? הרי בכל מקרה, נוקיה מייצרת רק מכשירי WP. יש כאלו שטוענים שהסיבה היא הפטנטים, אך כנראה שזה בעיקר בגלל הרצון של מיקרוסופט להפוך מחברת תוכנה לחברה שמייצרת גם חומרה, ולנוקיה יש את החומרה המרשימה בעולם.

 

השאלה שעדיין נותרה פתוחה היא, האם WP תהיה כמו iOS ותותאם אך ורק למכשירי נוקיה. מיקרוסופט הבטיחו שלא, אך כבר כיום נוקיה מייצרת את הרוב המוחלט של מכשירי WP. מכירת נוקיה מנתצת את החלום של צרכנים רבים לקבל מכשירי נוקיה עם אנדרואיד, אך יש עוד תקווה כיוון שחלק מעובדי נוקיה לשעבר הבטיחו להקים חברה חדשה בשם ניו-קיה ולייצר חומרת נוקיה עם אנדרואיד.

 
סוס טרויאני של מיקרוסופט. סטיבן אלופ, מנכ"ל נוקיה
 סוס טרויאני של מיקרוסופט. סטיבן אלופ, מנכ"ל נוקיה   צילום: יח"צ 
 

קצרים

היזהרו ממתנות חינם: השבוע נפוצה שמועה שאמזון מתעתדת לשווק סמארטפון מתוצרתה חינם אין כסף תמורת צריכת תוכן מאתרה. אמזון הרשמית הכחישה שמועות אלו מכל וכול ואמרה שאם היא תשיק בעתיד סמארטפון, חינם הוא לא יהיה.

 

נחבא אל הכלים: בשבוע העמוס של הצגת האייפונים החדשים ומכשירי הנוט של סאמסונג, כמעט היה ניתן לשכוח שנערכה תערוכה בברלין ויצרניות נוספות הציגו סמארטפונים. סוני הציגה מכשיר דגל חדש בשם אקספריה Z1 המגיע עם מסך 5 אינץ' ועיקר ייחודו הוא במצלמה האיכותית ברזולוציה של 20.1 מגה פיקסל.

 

אנדרואיד בטעם שוקולד: תשכחו מהפאי לימון ותכירו את קיט קאט, גירסת האנדרואיד החדשה. גוגל הפתיעה את כולם והכריזה שהגירסה החדשה של אנדרואיד תקרא על שם החטיף המוכר של נסטלה, ומספרה יעמוד על 4.4.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by