ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יאללה ביל, את הכסף! 
 
 
צבי טלית

שופט אישר את פסק הדין שקבע כי מיקרוסופט הפרה פטנט של חברת Eoals וכי עליה לשלם 521 מיליון דולר. במקביל מפלרטטת Eolas עם לינוקס וקהילת הקוד הפתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט ביהמ"ש המחוזי אישר את החלטת חבר המושבעים אשר חייב את תאגיד מיקרוסופט לשלם 520 מיליון דולרים לחברת Eolas בגין הפרת זכויות פטנט. ע"פ דיווח סוכנות הידיעות AP, קבע אמש (רביעי) השופט ג'יימס זאגל כי פסק הדין של חבר המושבעים שריר וקיים.

כמו כן דחה השופט את דרישתה של מיקרוסופט למשפט חדש (מה לעשות ביל, לא לכל דבר אפשר לעשות ריסטרט) והורה לה אף לשלם יותר מ-45 מיליון דולר ריבית על הסכום.

חבר המושבעים מצא את מיקרוסופט אשמה בהפרת פטנט שהיה בבעלותה של אוניברסיטת קליפורניה, שבו השתמשה החברה ללא רשות בדפדפן הרשת שלה. התביעה הוגשה ע"י האוניברסיטה וחברת Eolas שלה היו הזכויות הבלעדיות לשיווק הטכנולוגיה.

פרקליטה של חברת Eolas מסר כי מרשיו מרוצים מהפסיקה ומחשיבים אותה "כצעד אחד לקראת הכרעת הסוגייה. ממיקרוסופט נמסר כי החלטת השופט הייתה צפויה וכי היא בסה"כ אישור טכני של פסק הדין, דובר החברה הוסיף כי מיקרוסופט תערער על החלטת בית המשפט.
 
 
משרד רשם הפטנטים האמריקאי הודיע כי הוא ידון מחדש בסטטוס של הפטנט. צעד זה בא לאחר שמומחים הזהירו כי אם מיקרוסופט תאלץ לשנות את תוכנת האקספלורר שלה (כפי שהיא איימה לעשות), חלקים נרחבים מהאינטרנט יהפכו לבלתי זמינים. הדיון מחדש במעמד הפטנט יארך כשנה.

ובמקביל להחלטת בית המשפט, כאילו דווקא כדי להרגיז את ביל גייטס, הודיעה אמש חברת Eolas כי היא נמצאת בשיחות מתקדמות עם חברים בקהילת הקוד הפתוח ולינוקס לגבי רישוי הפטנט שלה (אותו אחד בדיוק שעמד בלב הסערה המשפטית מול מיקרוסופט).

בראיון לאתר eWeek אמר מייסד החברה, מייקל דויל: "אנחנו במגעים עם שחקנים ראשיים בעולם הלינוקס ואנו עובדים על דרך לפתור את סוגיית הפטנט לכל קהילת לינוקס. הפתרון יהיה תומך בכל קהילת הקוד הפתוח". דויל סירב לתת פרטים לגבי הגופים או האנשים עימם נערכות השיחות, אולם ציין כי אם הכל יילך כשורה, הרי שבעוד כחודש חודשיים תצא על כך הכרזה פומבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by