ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נובל: לא מפקירים לינוקסאים בשטח 
 
 
מערכת חיים ברשת

ענקית התוכנה נובל הודיעה כי משתמשי לינוקס לא צריכים לפחד. החברה פתחה קרן פיצויים למימון הוצאות משפטיות של לקוחותיה שיתבעו ע"י SCO

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התוכנה "נובל" הודיעה כי היא עומדת להעניק תמיכה פיננסית ללקוחותיה שמשתמשים בלינוקס, במקרה ויוגשו נגדם תביעות בנושא הפרת זכויות יוצרים. החברה אמרה כי היא תגן על לקוחותיה מפני איומים פוטנציאלים מצד חברת SCO, שאיימה לאחרונה כי תתחיל לתבוע משתמשי לינוקס.

אתר ה-BBC מדווח כי ביום שני הודיעה קבוצת OSDL (מעבדות פיתוח קוד פתוח) כי היא הצליחה לגייס 3 מיליון דולר על מנת לממן את כיסוי ההוצאות המשפטיות של משתמשים ומפיצים של מערכת ההפעלה. החברות אינטל ו-IBM הודיעו כי גם הן תרמו למגבית, אולם OSDL רוצה לגייס עוד 7 מיליון דולר (10 מיליון זה סכום עגול ויפה, לא?).
 
 
נובל מסרה כי היא מקווה כי מערכת פיצויי הלינוקס שלה תעזור ללקוחות SuSe (אותה רכשה נובל לאחרונה) להרגיש יותר בנוח להשתמש במערכת ההפעלה מבוססת הקוד הפתוח, ולא להרתע מאיומי התביעות אותן מפריחה SCO השכם וערב.

עתה לאחר שגם נובל הצטרפה לעניין, למעשה כמעט כל חברות התוכנה הגדולות אשר עוסקות בפיתוחה והפצתה של מערכת ההפעלה לינוקס (רד-האט פתחה קרן פיצויים ע"ס מיליון דולר ו-HP הצהירה כי תגן על לקוחותיה מפני תביעות), מציגות קו די אחיד להגנת משתמשי הלינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by