ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט - טכנולוגי 
השינויים בשעון החורף ישבשו את היומנים במכשירים ניידים חדשים 
 
כלכליסט - טכנולוגי |
 

על פי החלטת הכנסת שעון החורף ייכנס לתוקף ב-27 באוקטובר. הדבר עשוי ליצור בעיות במערכות הפעלה של מחשבים ומכשירים ניידים המעדכנים את המעבר במועדים קבועים המוגדרים על ידי היצרנים. בחלק מהמכשירים העדכון יתבצע באופן אוטומטי כבר ביום שבת הקרוב. כיצד תמנעו משיבושים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ההחלטה של הכנסת לדחות את מועד כניסתו לתוקף של שעון החורף עד ל-27 לאוקטובר תספק עוד שעת אור יום, לשמחתם של רבים, אך העובדה שמדובר בהחלטה שהתקבלה רק לאחרונה מאיימת ליצור בעיות בכל הנוגע לשימוש במכשירים סלולריים מתקדמים, החל מיום שבת הקרוב.

 

מערכות ההפעלה של מחשבים ומכשירים ניידים, כמו סמארטפון וטאבלטים, מעדכנות את המעבר לשעון החורף במועדים קבועים שמוגדרים על ידי היצרנים, בהתאם לתאריכים שקובעת המדינה. בשנה האחרונה נדחה פעמיים מועד כניסת שעון החורף והדבר צפוי ליצור שיבושים בהגדרות מערכות ההפעלה במכשירים, כמו בשעון של המכשירים הסלולריים וביומני הפגישות של המשתמשים.

 

בנובמבר אשתקד החליטה הכנסת על דחיית כניסתו לתוקף של שעון החורף מהתאריך המסורתי, 8 לספטמבר, עד ל-6 לאוקטובר. בתחילת יולי השנה נדחה שוב תאריך כניסת שעון החורף לתוקף וזה יקרה רק ב-27 לאוקטובר. כתוצאה מכך בחלק ממערכות ההפעלה עדיין מעודכן ה-8 ספטמבר, יום שבת הקרוב, כתאריך כניסת שעון החורף לתוקף והצגת השעה והפגישות ביומן עלולה להופיע בסטייה של שעה קדימה או אחורה לאחר תאריך זה.

 

כיצד למנוע שיבושים?

היום (א') החלו חברות הסלולר בשליחת הודעות SMS ללקוחותיהן ובהן מוסבר כי כדי להימנע משיבושים אפשריים בשעון וביומן מומלץ לשנות את אזור הזמן במכשיר מירושלים לאתונה, יוון, לפני יום שבת. לאחר כניסת שעון החורף לתוקף ב-27 לאוקטובר מתבקשים הלקוחות לשוב ולשנות חזרה את אזור הזמן לאוטומטי.

 

בחברות הזהירו כי גם לאחר ביצוע השינוי עלולים לחול שיבושים כתוצאה, לדוגמה, מקבלת זימון לפגישה ממכשיר שבו יומן הפגישות אינו מסונכרן עם מועד כניסת שעון החורף לתוקף. ההמלצה לכן היא לרשום בשורת הנושא את שעת הפגישה כדי לוודא בהמשך שזאת לא השתבשה.

 

לקוחות שייסעו לחו"ל בין ה-8 לספטמבר ל-27 לאוקטובר צריכים לזכור להחזיר את אזור הזמן מיוון לאוטומטי לפני הנחיתה כדי שהשעון במכשיר יתעדכן בהתאם למדינת היעד, ולהעביר אותו שוב ליוון עם חזרתם ארצה.

 

בחברת סמסונג ישראל אמרו היום כי הם מתכננים להוציא עדכון אוטומטי גורף השבוע שיעדכן את כניסת שעון החורף בכל המכשירים שנקנו על ידי יבואן רשמי בארץ. אולם בעלי מכשירים אחרים יצטרכו לבצע את העדכון בעצמם.

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by