ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
2003 – עוד שנה רעה למיקרוסופט 
 
 
צבי טלית

מיקרוסופט איבדה בשנת 2003 מכוחה בשוק שרתי האינטרנט. וגם בשוק מערכות ההפעלה יכול להיות שיש לה ממה לחשוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר בישרה חברת מיקרוסופט לעולם כולו כי היא פוצחת במסע פרסום חדש, שמטרתו לחשוף למה לא כדאי ללקוחות אפילו לשקול לעבור למערכת הפעלה שאינה מתוצרת מיקרוסופט. מסע הפירסום האגרסיבי מעמת את ענקית התוכנה בפעם הראשונה אל מול לינוקס, שעד כה זכתה ממיקרוסופט ליחס של יתוש בלתי מזיק.

בתחילת השבוע פרסם אבירן מורדו באתר המחשבים הישראלי techno.co.il את נתוני הסיכום של שוק שרתי האינטרנט, אשר מצביעים על כך כי בשנה שחלפה איבדה חברת מיקרוסופט מכוחה בשוק זה.
 
 
על פי הנתונים שהציג אתר netcraft, חולשת מיקרוסופט, באמצעות שרת ה-IIS שלה, על 23.45% משוק השרתים (ירידה של אחוז וחצי לעומת השנה שלפניה). שרת הקוד הפתוח Apache שולט ביד רמה בשוק השרתים עם 69% מהשוק (התחזקות ריאלית של 2.5% לעומת השנה שלפניה).

יש להזכיר כי המדובר הוא בתחום שרתי האינטרנט. ככל שהדברים אמורים לגבי שוק מערכות ההפעלה למחשבי PC, הרי שמיקרוסופט עדיין שולטת בו ביד רמה. אולם גם בתחום זה, כפי שמדווח אתר האינקווירר, צריכים החבר'ה מרדמונד להיות עם היד על הדופק.
 
עולם הגיקים סוער בימים האחרונים, לאחר שבמסמך פנימי ששלח בשבוע שעבר בוב גרינברג, אחד המנהלים הטכנולוגיים הבכירים ביותר ב-IBM לכמה בכירים אחרים, הופיעה הנחיה שקוראת לעודד את כל מי שרק אפשר בתוך ענקית המחשבים, לעבור לעבוד על מערכת ההפעלה השולחנית של לינוקס עד לסוף שנת 2005.

המסמך שמצא את דרכו אל מחוץ ל-IBM, גרם לסערה בקרב עיתוני הכלכלה השונים בארה"ב, שמיהרו להסביר כי מעבר של IBM, שהיא אחד מארגוני המחשבים הגדולים בעולם למערכת ההפעלה של לינוקס, תהווה בעצם מעין חותמת כשרות לחברות אחרות להטמיע את לינוקס במחשביהן. דבר זה בהחלט צריך להדליק נורת אזהרה ברדמונד, שכפי שהציג זאת יובל דרור ב"הארץ", בכלל אין לה שום דבר חדש למכור בשנת 2004.

על מנת לצמצם נזקים, הגיבה דוברת החברה לעיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" ואמרה כי מדובר "בדבר מהשגרה ב-IBM, לעודד את צוותי ה-IT לנסות פלטפורמות וטכנולוגיות חדשות בתוך החברה". לדבריה, למרות דבריו של היו"ר, אין כוונה להעביר את כל העובדים לעבודה על לינוקס עד סוף 2005.

לעומת זאת בכתבה שפרסמה סוכנות AP ב"סיאטל טיימס", אישרה דוברת אחרת, טרינק גוארינו, כי אכן מדובר במסמך אותנטי, אך כי הוא הוצא מהקשרו. ואילו לאתר eWeek בכלל אמרה אותה הדוברת כי IBM אינה נוהגת לדון בעיתונות במסמכיה הפנימיים. אך היא לא שכחה להוסיף כי "זה לא סוד שאנחנו תומכים נלהבים במערכות ופלטפורמות פתוחות קוד, ואנחנו גאים בכך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by